Microsoft Malicious Software Removal Tool 2.6 już do pobrania

Microsoft uaktualnił narzędzie służące do wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania z dysku twardego. Nowa wersja programu ma być skuteczna w usuwaniu znanego robaka o nazwie Conficker.

Microsoft udostępnił Malicious Software Removal Tool (MSRT) w wersji 2.6. Przypomnijmy, że program ten sprawdza czy w systemach Windows nie ma zainstalowanego złośliwego oprogramowania (takiego jak Blaster, Sasser czy Mydoom). W przypadku zarażenia, automatycznie stara się usunąć wszystkie robaki, konie trojańskie czy wirusy. Po ukończeniu skanowania wyświetlany jest raport pokazujący rezultaty działania.

Ostatnie uaktualnienie pozwala aplikacji na usunięcie z dysku twardego robaka o nazwie Conficker. Wirus ten atakuje system i ściąga na dysk inne złośliwe oprogramowanie. Program wykorzystuje lukę w Windows Server Service.

Zobacz również:

  • Najlepsze antywirusy dla systemów macOS w 2023 roku
  • Najlepsze menadżery haseł 2023. Jaki menadżer haseł wybrać?
  • Najlepsze programy antywirusowe dla graczy 2023

Specjaliści z firmy Microsoft ostrzegają jednak, że użytkownicy których komputery już wcześniej zostały zarażone robakiem mogą nie być w stanie ściągnąć nowej wersji oprogramowania automatycznie. Gigant z Redmond przygotował dla nich jednak specjalny tekst w którym można znaleźć odpowiedź na pytanie jak rozwiązać ten problem (artykuł w języku angielskim).

Zapraszamy do ściągnięcia Malicious Software Removal Tool 2.6 z naszego serwera.