Microsoft Mesh zapowiada swoją wersję Metaverse

Microsoft ogłosił, że będzie integrował Mesh, interaktywną platformę dla wirtualnych doświadczeń wewnątrz Teams. To ogłoszenie przychodzi zaledwie kilka dni po tym, jak Facebook zmienił się w Meta i ujawnił swoją wizję przyszłości w postaci metaverse.

Źródło: Gizmochina.com

Microsoft Mesh wydaje się być kolejnym krokiem w technologii AR. Niektóre nowe funkcje, składające się na Together Mode, mają na celu stworzenie wirtualnego awatara osoby, który pomoże w lepszym zaangażowaniu się podczas spotkań. Pomysł ten powstał po tym, jak wielu użytkowników doświadczyło pandemicznego zmęczenia z powodu nadmiaru czasu spędzonego na ekranie.

Microsoft Teams będzie wyposażony w nowe awatary 3D, które ułatwią pracę w środowisku metaverse, co nie będzie wymagało zestawu słuchawkowego VR. Awatary te mogą reprezentować użytkownika, zarówno w spotkaniach 2D, jak i 3D - dzięki temu użytkownik ma możliwość nie włączania kamery internetowej. Jak mówi Katie Kelly, główny menedżer produktu w Microsoft Mesh:

Każda osoba może wybrać, w jaki sposób chce się pokazać - czy to na wideo, czy w postaci awatara, a do wyboru jest także wiele niestandardowych opcji, w jaki sposób chce się zaprezentować na spotkaniu.

Aktualizacja ta skupia się również na usuwaniu barier językowych poprzez wbudowaną obsługę tłumaczeń aplikacji, co będzie błogosławieństwem w post-pandemicznym scenariuszu, w którym firmy mają zdalnych pracowników na całym świecie. Wspaniałą wiadomością jest to, że Microsoft obiecał, że te funkcje będą dostępne już na początku 2022 roku.

Zobacz również:

  • Windows 11: jak Copilot zmieni Twoje życie?
  • Używasz Facebooka? Ponad 400 aplikacji może kraść Twoje dane!
  • Facebook - jak usunąć konto?

Dodanie tej funkcji umożliwi korporacjom modelowanie własnych wirtualnych przestrzeni, lub metawersji wewnątrz Teams. Wygląda na to, że będzie to własna metawersja Microsoftu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: