Microsoft: Nintendo Wii jeszcze nie wygrało konsolowej wojny

W rozmowie z gazetą New York Times, wiceprezes Microsoft Game Studios oznajmił, że walka o dominację na rynku konsol wcale nie ma jeszcze zwycięzcy. Odniósł się także do plotek o możliwości wydania przez Microsoft konsoli przenośnej.

Microsoft: Nintendo Wii jeszcze nie wygrało konsolowej wojny
Kiedy w okresie świątecznym okazało się, że Nintendo Wii jest tak niebywale popularne, że firma nie ma szans wyrobić się z produkcją, wielu okrzyknęło tę konsolę zwycięzcą na rynku. Ludzie z Microsoftu zachowują jednak zimną krew i nie zamierzają się poddać, co oznajmił ostatnio wiceprezes oddziału Game Studios, Shane Kim.

Komentując niedawne doniesienia o flagowej konsoli Nintendo orzekł, że jest jeszcze daleka droga do ogłaszania kogokolwiek zwycięzcą tego pojedynku. Podkreśla on przede wszystkim, że takie deklaracje nie mają sensu bowiem wszystkie konsole ciągle są na rynku, walka wciąż trwa i w każdej chwili któraś z firm może wyciągnąć swojego asa z rękawa.

Zobacz również:

Kim odniósł się także do plotek na temat wkroczenia firmy na rynek konsol przenośnych. Skwitował to stwierdzeniem "Nigdy nie mów nigdy", dodając później jednak, iż jest to operacja porównywalna do wprowadzenia kolejnego Xboxa 360. Dał przez to do zrozumienia, że firma nie chce ryzykować tego typu przedsięwzięcia. Cóż, chyba na razie nie ma co liczyć na kieszonkową konsolę Microsoftu...