Microsoft: Office 14 zbliża się do fazy beta

Premiera finalnej wersji pakietu Microsoft Office 14 przewidziana jest w 2010 roku. W oczekiwaniu klientów na nowy produkt, gigant z Redmond postanowił powiedzieć nieco więcej o następcy Office'a 2007. Podkreślając, że o becie nowego pakietu usłyszmy już niedługo.

Z wywiadu, udzielonego w tym tygodniu przez Chrisa Caposselę - jednego z wiceprezesów Microsoftu, dowiedzieć się możemy m.in. o tym, że gigant z Redmond zaprezentuje już wkrótce betę pakietu. Co ważne, będzie to publiczna faza testów następcy Office'a 2007 - Capossela mówi, iż produkt zostanie oddany milionom zainteresowanym użytkownikom, którzy zechcą zapoznać się z nowościami Office'a 14, podobnie jak pierwsza beta Windows 7.

Microsoft: Office 14 zbliża się do fazy beta

Chris Capossela: chętnie mówi o nowym pakiecie Office 14...

Poruszono także kwestię webowego Office'a. Jak już wiemy, Microsoft zamierza udostępnić internetowe wersje popularnych składników pakietu biurowego: Worda, Excela, PowerPointa oraz OneNote'a. Będzie je można uruchamiać w przeglądarkach Internet Explorer, Safari oraz Firefoksie. Oznacza to, iż nie będą dedykowane jedynie Windows, uruchomisz je także na Linuksie czy telefonach iPhone. Capossela wspomniał, że webowe aplikacje Office'a są już obecnie testowane przez wąską grupę ludzi. Dodaje także, iż zostaną one udostępnione dopiero wraz z premierą finalnej wersji Office'a 14. Można na tej podstawie wywnioskować, że obie wersje pakietu będą ze sobą w jakiś sposób powiązane.

Microsoft: Office 14 zbliża się do fazy beta

Steve Ballmer: ten, który opóźnił premierę o conajmniej pół roku

Premiera finalnej wersji pakietu Office 14 przewidziana jest w pierwszej połowie przyszłego roku.

Warto przeczytać: artykuł "Microsoft Office 14 - następca Office 2007"