Microsoft Office 15 - pakiet biurowy ze szczyptą stylu Metro

Microsoft Office 15 jest w fazie prywatnych testów beta. Do sieci trafiły jednak zrzuty ekranu z tej wersji oraz krótki opis działania pakietu biurowego. Mimo tego, że jest on aplikacją dla pulpitu w Windows 8, to jednak widać w nim wyraźne elementy stylistyki znanej z dotykowego interfejsu Metro.

Microsoft Office 15 - pakiet biurowy ze szczyptą stylu Metro

Microsoft Office 15 Technical Preview

Na stronie WinSupersite.com zamieszczono liczne zrzuty ekranu prezentujące Microsoft Office'a 15 Technical Preview oraz krótki opis jego funkcji. Jest to pakiet biurowy przeznaczony dla pulpitu systemu Windows 8 i składający się obecnie z 19 elementów. Możliwe jednak, że w finalnej wersji niektóre z tych odrębnych aplikacji zostaną połączone a ich ostateczna liczba będzie nieco mniejsza.

Office 15 jest aplikacją dla pulpitu, ale został okraszony elementami stylistyki Metro, która nadaje ton całemu systemowi Windows 8 i to nie tylko w interfejsie dotykowym. Jak stylistyka ta objawia się w pakiecie biurowym? Minimalnym użyciem kolorów, ostrymi krawędziami, charakterystyczną czcionką oraz większymi ikonami pozwalającymi na ich łatwiejsze używanie na ekranie dotykowym.

Zobacz również:

  • Tiny10 - Windows 10 także doczekał się odchudzenia [AKTUALIZACJA]

Zobacz też: Windows 8 dla procesorów ARM będzie miał Office'a 15

Co jeszcze można dostrzec na screenshotach prezentujących Office'a 15? Pojawia się na nich wstążka (ribbon), czyli pasek z różnymi komendami, który po raz pierwszy wprowadzono w pakiecie Office 2007. Domyślnie jest ona ukryta, co stanowi kolejny elementem stylistyki Metro ceniącej sobie czystą przestrzeń roboczą. Ciągle nie wiadomo natomiast, czy Microsoft zdecyduje się na wydanie pakietu biurowego w formie faktycznej aplikacji Metro.

Microsoft Office 15 cechuje się jeszcze innym elementem, który ma być cechą rozpoznawczą Windows 8. Jest mocno zintegrowany z chmurą obliczeniową, a na screenach widać, że może być połączony z usługami SkyDrive, Flickr oraz Hotmail. Nowy pakiet biurowy wygląda interesująco, ale wszyscy wiedzą, że bardziej liczy się jego funkcjonalność. Z jej oceną będziemy musieli poczekać.

_____

Źródło zdjęcia: WinSupersite.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: