Microsoft Office 15 wchodzi w fazę Technical Preview

Office 15 to nazwa kodowa nowego pakietu biurowego Microsoftu. Został on udostępniony wybranej grupie użytkowników, którzy zgodzili się nie zdradzać szczegółów dotyczących testowanego produktu. Jego publiczna beta pojawi się latem 2012 roku, a wersja finalna pod koniec 2012 lub na początku 2013 roku.

Office
Microsoft Office 15 to nazwa kodowa, która prawdopodobnie zostanie zmieniona na Office 2012 lub Office 2013 w zależności od tego, jak szybko ukaże się na rynku. Na razie niewiele wiadomo na temat nowego pakietu biurowego, ale PJ Hough z zespołu nad nim pracującego napisał na blogu, że jest to najambitniejsze przedsięwzięcie nad jakim pracował zespół Office'a.

Hough mówi, że Office 15 pomoże ludziom w szybszej i inteligentniejszej pracy oraz komunikacji. Wraz z nim zaktualizowane zostaną Office 365, Exchange, SharePoint, Lync, Project oraz Visio. Microsoft pracuje nad poprawą jakości swoich usług w chmurze, dla serwerów, urządzeń mobilnych i pecetów.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [24.01.2022]
  • Najbardziej przydatne makra Excela

Podobno Office 15 będzie miał rozszerzenia dla interfejsu Metro w Windows 8, ale Microsoft jeszcze nie skomentował tych doniesień. Nie potwierdził też, czy pakiet biurowy będzie działał na tabletach wyposażone w Windows 8, a korzystające z procesorów ARM. Nie wiadomo również, czy Office 15 ukaże się razem z nowym systemem operacyjnym Microsoftu, który prawdopodobnie pojawi się w październiku 2012 roku.

Wiele wskazuje na to, że nowy pakiet biurowy ukaże się raczej pod koniec 2012 roku. Nie wykluczone jednak, że Microsoft pracuje także nad wersją Office'a dla tabletów z interfejsem Metro, która będzie podobna do tej z Windows Phone. Więcej powinniśmy dowiedzieć się latem, gdy pojawi się publiczna beta pakietu biurowego.