Microsoft Office 2010 od dziś jest dostępny w sprzedaży dla konsumentów w 10 językach. Polska wersja - w lipcu.

Programy Microsoft Office 2010, Visio 2010 i Project 2010, których wersje beta testuje ponad 9 milionów użytkowników na całym świecie, są już dostępne w dziesięciu wersjach językowych dla klientów indywidualnych. Polska wersja językowa w sprzedaży detalicznej w Polsce będzie dostępna od 27 lipca.

Office 2010 można również kupić z komputerami stacjonarnymi i przenośnymi takich producentów jak Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Samsung, Sony i Toshiba. W ciągu roku Office 2010 będzie preinstalowany na ponad 100 milionach komputerów PC i będzie można go łatwo aktywować poprzez zakup jednej z trzech wersji detalicznych pakietu: Office 2010 dla Użytkowników Domowych i Uczniów, Office 2010 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm oraz Office Professional 2010.

"Poprzez współpracę z dużymi sieciami detalicznymi i producentami komputerów PC radykalnie zmieniliśmy sposób dystrybucji pakietu Office 2010, aby zapewnić kupującym większą swobodę wyboru i ułatwić odblokowanie potencjału Office w nowych i istniejących komputerach PC" - powiedział Stephen Elop, prezes Microsoft Business Division. - "Po raz pierwszy użytkownicy będą mogli nabyć Kartę klucza produktu w sklepie detalicznym, aby aktywować Office 2010 wstępnie zainstalowany na nowym komputerze. Ci, którzy kupią i pobiorą Office 2010 bezpośrednio z witryny Office.com do swojego komputera, będą mogli skorzystać z nowej technologii Click-to-Run (Szybka instalacja), która pozwoli im przystąpić do pracy w ciągu kilku minut".

Office 2010 - doskonała okazja do rozwoju dla firmy Microsoft i jej partnerów

"Niedawne wyniki badań comScore Tech Metrix potwierdzają, że oprogramowanie Office jest zainstalowane w ponad miliardzie komputerów PC, a zatem jest najpopularniejszym na świecie pakietem biurowym," - powiedział Mike Hurt, wiceprezes firmy comScore. - "To osiągnięcie ilustruje rolę, jaką w kształtowaniu współczesnego cyfrowego świata odegrały produkty programowe, takie jak Microsoft Office".

Zważywszy, że na świecie jest około 1,8 mld użytkowników Internetu, Microsoft i jego partnerzy dostrzegają niezwykłą okazję do dostarczenia pakietu Office 2010 istniejącym i nowym klientom.

Z sondażu przeprowadzonego przez Microsoft wśród użytkowników wersji beta pakietu Office 2010 wynika, że 75 procent planuje nabyć Office 2010 w ciągu sześciu miesięcy. Wersja beta pakietu Office 2010 została pobrana ponad dziewięć milionów razy, co jest wynikiem ponad sześć razy lepszym niż w przypadku bety Office 2007. Świadczy to o dużym zainteresowaniu klientów pakietem Office 2010.

"Po doskonałych reakcjach na wersję beta pakietu Office 2010 i sukcesie systemu Windows 7 przewidujemy, że będzie to najbardziej udana premiera Office w historii," - powiedział Elop.

W serwisie Windows Phone Marketplace dostępny jest pakiet Office Mobile 2010 zgodny

z wszystkimi telefonami z systemem Windows Mobile 6.5. Użytkownicy Office Mobile 2010 mogą dokonywać prostych zmian w dokumentach Office i sporządzać notatki poza biurem, a także pracować z dokumentami przechowywanymi w telefonie lub dołączonymi do wiadomości

e-mail.

Office 2010 jest już dostępny w 10 wersjach językowych. Już wkrótce liczba ta wzrośnie do 94. Dostępność pakietów w polskiej wersji językowej w sprzedaży detalicznej jest przewidziana na 27 lipca 2010 r.

Office 2010 dla klientów biznesowych jest dostępny w polskiej wersji językowej od maja br. w ramach programów licencji grupowych.

Więcej informacji: www.microsoft.com/poland/premieraoffice2010