Microsoft Office 365 - ile kosztuje, gdzie kupić najtaniej?

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to niezbędny element do pracy biurowej. Sprawdzamy, ile kosztuje dostęp do pakietu biurowego Office oraz dysku sieciowego OneDrive. Gdzie najlepiej kupić subskrypcję?


Microsoft 365 (dawniej Office 365) to usługa udostępniana w ramach subskrypcji, która umożliwia dostęp do pakietu biurowego Microsoft Office oraz dysku sieciowego OneDrive. Rozwiązania wchodzące w skład pakietu Microsoft 365 dostępne są na komputerach z systemem operacyjnym Windows 10 oraz macOS. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby z Office oraz OneDrive korzystać na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS, iPadOS lub Android.

Microsoft 365

Microsoft 365

Decydując się na zakup Microsoft 365 otrzymujemy pakiet usług sieciowych z dostępem do aplikacji lokalnych, które możemy zainstalować na naszych urządzeniach. Dzięki temu z Office skorzystamy niemalże na każdym urządzeniu. Nawet, jeżeli nie jest to nasz komputer, nie ma najmniejszego problemu, aby używać pakietu Office w przeglądarce sieciowej i edytować nasze pliki zapisane uprzednio na dysku sieciowym OneDrive.

Zobacz również:

  • To już się stało! Oto pierwsze materiały wideo stworzone przez sztuczną inteligencję
  • Copilot - Microsoft wprowadza SI do pakietu Office
  • Awaria serwerów Microsoftu? Co się dzieje z Office 365?

Microsoft 365 - rodzaje subskrypcji

Microsoft na przestrzeni ostatnich kilku lat wielokrotnie modyfikował model subskrypcyjny pakietu biurowego Office. Obecnie możemy wybierać spośród dwóch pakietów - dla osób prywatnych oraz firm. W pierwszym z nich dostępne są dwie opcje, w drugim - aż cztery.

Microsoft Office 365 dla domu:

  • Microsoft 365 Family - rozwiązanie dla maksymalnie 6 osób​, daje do 6 TB przestrzeni dyskowej w chmurze (po 1 TB na osobę) oraz zabezpieczenia premium w aplikacji mobilnej. Koszt: 429,99 zł rocznie;
  • Microsoft 365 Personal - dla jednego użytkownika, oferuje 1 TB przestrzeni dyskowej. Koszt: 299,99 zł rocznie.

Microsoft Office 365 dla firm:

  • Microsoft 365 Business Basic - 5,10 euro/mies. za użytkownika, wersje internetowe i mobilne aplikacji pakietu Office, 1 TB magazynu w chmurze. poczta e-mail klasy biznesowej, zabezpieczenia standardowe, pomoc techniczna przez telefon i internet przez cały czas;
  • Aplikacje Microsoft 365 dla firm - 8,80 euro/mies. za użytkownika, klasyczne wersje aplikacji pakietu Office z funkcjami premium, 1 TB magazynu w chmurze, zabezpieczenia standardowe, pomoc techniczna przez telefon i Internet przez cały czas;
  • Microsoft 365 Business Standard - 10,50 euro/mies. za użytkownika, wszystko, co zawiera wersja Business Basic, a oprócz tego klasyczne wersje aplikacji pakietu Office z funkcjami premium, łatwe prowadzenie seminariów internetowych, narzędzia do rejestracji uczestników i raportowania, zarządzanie terminami spotkań z klientami;
  • Microsoft 365 Business Premium - 18.60 euro/mies. za użytkownika, wszystko, co zawiera wersja Business Standard, a oprócz tego zaawansowane zabezpieczenia, kontrola dostępu i danych, ochrona przed zagrożeniami cybernetycznymi.
Pakiet biurowy Office na komputerach oraz smartfonie

Pakiet biurowy Office na komputerach oraz smartfonie

Microsoft 365 dla uczniów i studentów

Microsoft oferuje również specjalne subskrypcje dla edukacji. Uczniowie, studenci i pedagodzy kwalifikujących się instytucji edukacyjnych mogą bezpłatnie się zarejestrować w usłudze Office 365 Education, która obejmuje programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, a teraz także Microsoft Teams, oraz inne narzędzia.

Darmowy pakiet Microsoft 365 Education jest kontrolowany przez placówkę edukacyjną.

Microsoft 365 Education

Microsoft 365 Education

Więcej informacji o Microsoft 365 Education znajduje się tutaj. Istnieją trzy plany dla uczniów i studentów oraz trzy dla nauczycieli, wykładowców oraz pracowników placówek edukacyjnych. Ich zestawienie znajdziesz na tej stronie.

Microsoft 365 - gdzie kupić?

Każdy pakiet Microsoft Office 365 możesz nabyć na stronie Microsoftu - linki w tym artykule prowadzą na odpowiednie witryny. Ale subskrypcje sprzedawane są także przez sklepy internetowe. W chwili pisania tego tekstu możemy znaleźć Microsoft 365 Personal nas rok za 159 złotych. To w chwili obecnej najtańsze rozwiązanie dla jednego użytkownika. Inna opcja to 176,90 zł za roczną licencję za Microsoft 365 Personal dla urządzeń - znajdziesz ją na tej stronie.