Microsoft Office 365 w czerwcu

Steve Ballmer zdradził, że serwis Office 365 działający na zasadzie chmury obliczeniowej zostanie wprowadzony jeszcze w tym miesiącu. Wcześniej Microsoft mówił jedynie, że finalna wersja jego nowej usługi zostanie oddana do użytku w dalszej części roku.

Na konferencji w Delhi szef Microsoftu stwierdził, że Office 365 pojawi się już w czerwcu i da użytkownikom dostęp do usług Lync, Exchange, SharePoint i innych narzędzi pakietu MS Office w chmurze obliczeniowej.

Niedawno jednak Steve Ballmer zapowiedział też Windows 8 na roku 2012, co jednak nie zostało potwierdzone przez osoby, które pracują nad tym systemem.

Zobacz również:

  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8
Microsoft Office 365 w czerwcu

Możliwe więc, że prezesa Microsoftu znowu nieco poniosło, choć wydaje się, że usługa Office 365 faktycznie może zostać wydana już w czerwcu. Wcześniej mało precyzyjnie mówiono o oddaniu finalnej wersji do użytku w dalszej części roku.

Publiczna wersja beta jest już dostępna od jakiegoś czasu i przyciągnęła ponad 100 000 użytkowników. Wydaje się wiec, że czas najwyższy na oficjalne wydanie nowego produktu

Serwis ten ma zastąpić obecny Business Productivity Online Suite (BPOS) i zawierać usługi Exchange, SharePoint i Lync oraz pakiet Office. Jego rywalem będzie usługa Google Apps, w której skład wchodzą m.in. Gmail i Google Docs.