Microsoft Office 365 w czerwcu

Steve Ballmer zdradził, że serwis Office 365 działający na zasadzie chmury obliczeniowej zostanie wprowadzony jeszcze w tym miesiącu. Wcześniej Microsoft mówił jedynie, że finalna wersja jego nowej usługi zostanie oddana do użytku w dalszej części roku.

Na konferencji w Delhi szef Microsoftu stwierdził, że Office 365 pojawi się już w czerwcu i da użytkownikom dostęp do usług Lync, Exchange, SharePoint i innych narzędzi pakietu MS Office w chmurze obliczeniowej.

Niedawno jednak Steve Ballmer zapowiedział też Windows 8 na roku 2012, co jednak nie zostało potwierdzone przez osoby, które pracują nad tym systemem.

Możliwe więc, że prezesa Microsoftu znowu nieco poniosło, choć wydaje się, że usługa Office 365 faktycznie może zostać wydana już w czerwcu. Wcześniej mało precyzyjnie mówiono o oddaniu finalnej wersji do użytku w dalszej części roku.

Publiczna wersja beta jest już dostępna od jakiegoś czasu i przyciągnęła ponad 100 000 użytkowników. Wydaje się wiec, że czas najwyższy na oficjalne wydanie nowego produktu

Serwis ten ma zastąpić obecny Business Productivity Online Suite (BPOS) i zawierać usługi Exchange, SharePoint i Lync oraz pakiet Office. Jego rywalem będzie usługa Google Apps, w której skład wchodzą m.in. Gmail i Google Docs.