Microsoft Office Lens, czyli smartfon jako skaner

Microsoft wprowadził znane ze smartfonów z Windows Phone rozwiązanie o nazwie Office Lens na urządzenia z systemami konkurencji. Od teraz użytkownicy telefonów z Androidem i iOS będą mogli zamienić swoje sprzęty mobilne w przenośne skanery dokumentów.

Microsoft przygotował dla użytkowników pakietu Office aplikację pozwalającą skanować dokumenty. Rok temu to rozwiązanie zostało udostępnione użytkownikom systemu Windows Phone. Teraz firma z Redmond idzie o krok dalej i rozszerza dostępność tego narzędzia na urządzenia z systemami operacyjnymi konkurencji.

Microsoft Office Lens, czyli smartfon jako skaner

Office Lens w wersji do iOS

Office Lens od Microsoftu to osobna i dostępna bezpłatnie aplikacja mobilna, która współpracuje z notatnikiem OneNote. Dzięki tej aplikacji można skanować aparatem w telefonie najróżniejsze rodzaje dokumentów, takie jak wizytówki, samoprzylepne karteczki, tablice, rachunki itp. Wszystkie zeskanowane dane przesyłane są do chmury.

Zeskanowane dokumenty i notatki przechowywane są w chmurze i użytkownik ma dostęp do nich z dowolnego urządzenia w ramach OneNote. Zdjęcia dodane przez Office Lens są dodatkowo odpowiednio przycinane i przekształcane tak, by zapisana w nich treść była jak najbardziej widoczna.

Jedną z najciekawszych funkcji Office Lens jest skanowanie zdjęcia w poszukiwaniu tekstu z wykorzystaniem technologii OCR. Dzięki temu przeszukując chmurę OneDrive można wyszukiwać wśród dodanych do chmury notatek, które nie zostały zapisane w formie tekstowego dokumentu, a jedynie jako zdjęcie.

Office Lens dostępne jest jako darmowa aplikacja do systemów Windows Phone i iOS. W przypadku systemu Android w celu pobrania aplikacji należy zapisać się do społeczności Google Plus o nazwie Office Lens Android Preview i zostać testerem.

źródło: blogs.office.com