Microsoft Office Online ma zastąpić poprzednią wersję pakietu Office w chmurze

Obecnie nazewnictwo przeglądarkowych usług Microsoftu może być nieco mylące. W celu uporządkowania swojej oferty gigant z Redmond w najbliższym czasie zmieni nie tylko nazwę swojej usługi SkyDrive na OneDrive, ale też pakiet biurowy w chmurze przyjmie prostą nazwę Office Online.

Microsoft zapowiedział wczoraj zmianę swojej chmury ze SkyDrive na OneDrive ze względu na przegranie sprawy w sadzie o prawa do korzystania z tej nazwy. Okazuje się, że to nie koniec działań rebrandingowych, jakie planuje firma z Redmond. Nową nazwę ma mieć też bezpłatny pakiet biurowy uruchamiany bezpośredni w przeglądarce internetowej. Od teraz będziemy o nim mówić po prostu Office Online.

Dziś, aby skorzystać z bezpłatnego pakietu biurowego w chmurze od Microsoftu przeznaczonego dla klientów indywidualnych o nazwie Office Web App, który jest niezłą konkurencją dla Dokumentów Google wchodzących w skład Google Drive, użytkownik musi skorzystać z witryny chmury SkyDrive. Tam, po stworzeniu nowego pliku otwierany jest jeden z edytorów o nazwach Word Web App, Excel Web App itp.

Microsoft Office Online ma zastąpić poprzednią wersję pakietu Office w chmurze

To ma się niedługo zmienić, a zamiast Office Web Apps użytkownicy będą mieli znacznie łatwiejszy dostęp do tych samych przeglądarkowych edytorów nazwanych po prostu Word Online, Excel Online i tak dalej. Warto też zauważyć, że możliwe jest też wykupienie płatnego pakietu Office 365, który również pozwala na tworzenie i edycję dokumentów w chmurze, czyli w przeglądarce internetowej i na urządzeniach mobilnych. Z pewnością uporządkowanie oferty jest dobrym pomysłem.

źródło: zdnet.com