Microsoft Office Online mocno podrasowane

Wersja sieciowa popularnego pakietu biurowego Microsoftu doczekała się aktualizacji, które znacząco ułatwiają posługiwanie się aplikacjami - Wordem, Excelem, PowerPointem i OneNote.

Warto zauważyć, że część zmian wprowadzono na życzenie samych użytkowników pakietu. Dostępny za darmo pod adresem Office.com oraz będący elementem subskrypcji Office 365 zestaw narzędzi biurowych ma już od dawna zaimplementowaną integrację ze Skype. Wprowadzone z dzisiejszą aktualizacją zmiany to między innymi szybszy dostęp do ostatnio używanych dokumentów - zarówno z komputera czy smartfona, jak i OneDrive, szybsze otwieranie nowych oraz szablonów. Na pasku narzędzi pojawiła się nowa ikonka, pozwalająca na bezpośrednią obsługę plików z OneDrive. W opcjach zapisu znalazły się także narzędzia pozwalające na edycję plików na chmurowym dysku - zmianę nazwy, pobranie kopii oraz pobranie dowolnego pliku w postaci PDF.

Word Online - oficjalna strona aplikacji

Word Online - oficjalna strona aplikacji

W trybie Reading View pojawiła się możliwość szybkiego dostępu do funkcji edycji, drukowania, dzielenia się oraz dodawania komentarzy, a także tłumaczenia i pobierania. W edytorze można także zobaczyć lepiej pokazany licznik słów, a na wstędze pojawiło się okienko wyszukiwania Tell Me. W wydaniu Office to Go można otwierać od dziś dokumenty z Office Online za pomocą odpowiedniej aplikacji na Androida.