Microsoft Office dla iPada potwierdzony

Microsoft Office dla iPada został potwierdzony przez Steve'a Ballmera.

W połowie czerwca Microsoft udostępnił wymagającego opłacenia subskrypcji klienta Office 365 przeznaczonego dla właścicieli iPhone'ów i iPodów, który pozwala na edycję dokumentów programów Word, PowerPoint i Excel. Co jednak z iPadami? Do tej pory związane z nimi "biurowe" plany giganta były owiane tajemnicą, co jednak właśnie się zmieniło.

Ballmer potwierdza Office dla iPada

Kilka tygodni temu pracownicy Microsoftu przyznali, że pracują nad zoptymalizowanymi pod dotykową obsługę aplikacjami Outlook, Word, Excel i PowerPoint przeznaczonymi nie tylko dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows, ale także "innych urządzeń". Oczywiście wszyscy założyli, że wspomniane "inne urządzenia" to tablety pracujące pod kontrolą Androida i iOS. Dzisiaj, przynajmniej jeżeli chodzi o gadżet Apple, wiemy już, że założenia te były słuszne. Potwierdził je podczas Gartner Symposium ITXpo Steve Ballmer, który dodał jednak jednocześnie, że "jest mało prawdopodobne, aby Outlook był częścią tego wydania".

Zobacz również:

  • iOS 15.0.2 łata niebezpieczne luki - zainstaluj go jak najszybciej!
  • Windows 11: łatka dla procesorów Ryzen już gotowa

Co z Androidem?

No cóż, Ballmer o nim nie wspomniał. Wydaje się jednak pewne, że korzystające z niego tablety również otrzymają z czasem "dotykowy" pakiet Microsoft Office.