Microsoft Office dla tabletów Apple z iOS już gotowy. Czekamy na premierę

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Microsoft pracuje nad oficjalnym pakietem Office przeznaczonym dla tabletów iPad firmy Apple. Wygląda na to, że aplikacja już powstała, ale firma z Redmond zwleka jej z wydaniem.

To, że Microsoft pracuje nad pakietem biurowym Office przeznaczonym dla urządzeń mobilnych z dotykowymi ekranami wiemy już od dawna. Poinformował o tym John Case, który jest jednym z kierowników tego projektu w firmie z Redmond.

Sugerował on, że Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że taki software jest potrzebny i klienci na niego czekają. Twórcy Office wychodzą na przeciw tym oczekiwaniom. Wedle Reutersa aplikacja jest zresztą już gotowa, ale Microsoft.nie planuje jej jeszcze wydawać. Zgadzało się by to z doniesieniami, jakoby Office na iPada miałby pojawić się wcześniej, niż dotykowy pakiet Office na sprzęty z systemem Windows 8.

Biorąc pod uwagę fakt, że Microsoft oferuje dziś swoim klientom pakiet Office wyłącznie w wersji klasycznej na pulpicie, wydanie teraz pakietu dla konkurencji. Apple udostępnia swoim użytkownikom pakiet iWork, który jest odpowiedzią na Office'a. Reuters wyliczył, że dla Microsoftu brak iPadowej wersji pakietu to straty w wysokości 2,5 miliarda dolarów.

Microsoft Office dla tabletów Apple z iOS już gotowy. Czekamy na premierę

Możliwe jednak, że dla twórców pakietu ważniejszy od tej gotówki jest prestiż, a dotykowy Office na tablety zostanie wydany na wszystkie platformy jednocześnie. Daty, kiedy ma być gotowa wersja Office dla kafelkowego Modern UI jeszcze niestety nie znamy.

źródło: reuters.com