Microsoft Office dla tabletów iPad od Apple oficjalnie zaprezentowany

Microsoft zgodnie z oczekiwaniami zaprezentował dzisiaj swój pakiet biurowy Office w wersji dedykowanej tabletom. Co ciekawe, nie jest to aplikacja dla systemów Windows 8.1 i Windows RT. Dotykowy pakiet MS Office trafił najpierw na iPady od Apple, gdzie uzupełnia teraz starszą wersję aplikacji przygotowaną z myślą o iPhone’ach.

Od dłuższego czasu spekulowano na temat tego, kiedy Microsoft zdecyduje się wypuścić dotykową wersję swojego pakietu Office na tablety iPad i doniesienia o gotowości firmy do wypuszczenia tej aplikacji potwierdziły się. Pakiet Office składający się z mobilnych wydań Worda, Excela i PowerPointa pojawił się już w sklepie z aplikacjami App Store. Sama aplikacja Office dla iPada jest darmowa i pozwala na wyświetlanie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji. Niestety, w celu edycji plików Office konieczne będzie wykupienie abonamentu Office 365, który pozwala korzystać z aplikacji biurowych Microsoftu zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych.

Microsoft Office dla tabletów iPad od Apple oficjalnie zaprezentowany

Znamienny w całej sprawie jest fakt, że Microsoft wypuścił najpierw aplikację mobilną swojego sztandarowego biurowego produktu na urządzenia konkurencji. Dopiero w następnej kolejności gigant z Redmond zadba o klientów, którzy zdecydowali sie kupić urządzenia z Windowsem. Co prawda Windows 8.1 pozwala na uruchomienie pakietu Office na tablecie, ale nadal jest to wersja przygotowana z myślą o pulpicie. Ciągle nie ma aplikacji w wersji na kafelki, ktora byłaby napisana od początku z myślą o interfejsie Modern UI.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [15.10.2021]

źródło: theverge.com