Microsoft Office do tabletów z Androidem dostępny w Google Play

Microsoft udostępnił pakiet Office w wersji dotykowej przeznaczony na tablety z systemem Google Android. Oprogramowanie dostępne jest w wersji Preview i mogą korzystać z niego wszyscy chętni bez żadnych opłat.

Oprogramowanie Office od Microsoftu to najpopularniejszy pakiet biurowy do komputerów osobistych. Jego twórcy rozpoczęli dystrybucję edycji napisanych z myślą o ekranach dotykowych w tabletach internetowych.

Posiadacze urządzeń tego typu z systemem Windows muszą niestety obejść się smakiem i dalej korzystać z niedostosowanej do obsługi dotykiem wersji Office 2013 do Pulpitu. Może zmieni się to wraz z jesienną premierą Windows 10.

Mobilny Office do tabletów pierwotnie zadebiutował w systemie iOS. Posiadacze iPadów od tego momentu mogli instalować aplikacje Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft PowerPoint. Z początku darmowa

Teraz pakiet debiutuje w Google Play i mogą go pobierać posiadacze tabletów z Androidem. Jak na razie jest to co prawda testowa wersja oznaczona Preview, ale niedługo do sklepu z aplikacjami do urządzeń z systemem Google powinna trafić pełna wersja pakietu Office od Microsoftu.

Pakiet w sklepie Google Play dostępny jest podobnie jak w sklepie App Store do systemu iOS w formie trzech aplikacji. Posiadacze tabletów z Androidem mogą zainstalować mobilne wydanie takich programów jak Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft PowerPoint.

Data wydania dotykowego pakietu Office na tablety z systemem Windows nie jest jeszcze znana, ale można spodziewać się go jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak, czy pojawi się przed czy po premierze systemu Windows 10.