Microsoft Office ma kolejnego konkurenta, czyli darmowy iWork w iCloud oficjalnie

Apple udostępniło dzisiaj wszystkim chętnym swój pakiet biurowy iWork w chmurze iCloud. Dostęp do webaplikacji mogą uzyskać wszyscy chętni, którzy założą konto Apple ID. Office Online zyskał właśnie kolejnego darmowego konkurenta.

Apple przestało pobierać od nowych klientów opłaty za pakiet biurowy iWork już półtora roku temu. Od tego czasu użytkownicy iPhone'ów, iPadów i komputerów Mac mogą skorzystać z takich programów jak Pages, Numbers i Keynote bez żadnych opłat na urządzeniach Apple.

Oprócz tego udostępniono wersję beta pakietu iWork w chmurze Apple na stronie iCloud.com. Wykorzystując webowe aplikacje można edytować dokumenty udostępnione przez chmurę iCloud z dowolnego komputera. Edytory działają na podobnej zasadzie jak Office Online, które wykorzystuje do przechowywania plików OneDrive oraz Google Docs składujące dokumenty w ramach Google Drive.

Zobacz również:

  • Oto, jak skonfigurować wszystkie funkcje iCloud+ w iOS 16
Microsoft Office ma kolejnego konkurenta, czyli darmowy iWork w iCloud oficjalnie

Bezpłatny pakiet iWork dostępny jest na stronie iCloud.com

Do dzisiaj iWork w ramach iCloud był ograniczony do klientów firmy Apple. W celu skorzystania z pakietu w wersji przeglądarkowej potrzebne było posiadanie przynajmniej jednego sprzętu firmy z Cupertino. To jednak znika właśnie z listy wymagań.

Producent dwa tygodnie w wersji beta, a dzisiaj zniesiono ograniczenie na stronie iCloud.com. Teraz z iWork będącego konkurentem dla Microsoft Office Online oraz Dokumentów Google mogą już skorzystać wszyscy chętni. Co jednak ciekawe, pakiet iWork nadal jest oznaczony jako beta. Warto też zwrócić uwagę na to, że osoby zakładające konto bez urządzenia Apple dostaną tylko 1 GB przestrzeni w chmurze zamiast 5 GB.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: