Microsoft Office na iPada może pojawić się jeszcze w tym miesiącu

CEO Microsoftu Satya Nadella już 27 marca poprowadzi konferencję, na której mają zostać zaprezentowane nowe usługi chmurowe oraz rozwiązania dla urządzeń mobilnych od giganta z Redmond. Biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia, bardzo możliwe, że chodzi o pakiet biurowy Office w wersji dotykowej na tablety z rodziny iPad od Apple.

Microsoft bardzo długo zwleka z wydaniem swojego flagowego produktu biurowego przeznaczonego dla firm i użytkowników domowych na tablety firmy Apple. Użytkownicy iPadów od dawna już czekają na oficjalne wydanie pakietu Office przygotowanego z myślą o dotykowych ekranach. Do tej pory korzystać mogą wyłącznie z pakietu iWork od Apple oraz licznych zamienników, które można znaleźć w App Store.

Niestety, w niektórych przypadkach nie jest to wystarczające. Pakiet Microsoft Office jest w końcu światowym stadardem, a dla użytkowników iPadów brak odpowiedniej aplikacji na urządzenia mobilne Apple jest dotkliwym problemem. Dla firmy z Redmond to z kolei straty finansowe. Microsoft ma to na uwadze, a podobno Office na iPady jest już gotowy.

Microsoft Office na iPada może pojawić się jeszcze w tym miesiącu

Biorąc pod uwagę tematykę nadchodzącej konferencji, Office dla iPada może pojawić się już w przeciągu kilku dni właśnie podczas tego wydarzenia. Ciekawe, czy Microsoft poradził sobie też z przygotowaniem dotykowej wersji pakietu na urządzenia z systemami Windows RT, Windows 8 i Windows 8.1 i udostępnione zostaną obie wersje pakietu, czy też może użytkownicy iPadów dostaną swój Office przed klientami, którzy wybrali Windows.

źródło: theverge.com