Microsoft Office - wkrótce poznamy jego przyszłość

Podczas wydarzenia poznamy nie tylko przyszłość pakietu Office 365, ale i dowiemy kilku nowych rzeczy od producenta. Jednak nowości na temat Surface się nie spodziewamy.

Microsoft z powodu pandemii zamknął dziś swoje sklepy stacjonarne na całym świecie, jednak nie wycofuje się z planów konferencji poświęconej pakietowi Microsoft Office. Ma ona odbyć się 30 marca, a choć zazwyczaj producent organizuje swoje spotkania w Nowym Jorku, tym razem będzie to konferencja internetowa, której start zaplanowano na godzinę 11 czasu lokalnego. Gigant zaprezentuje plany związane z przyszłym rozwojem pakietu Office 365 - spodziewamy się prezentacji nowych aplikacji i usług, które będą miały za zadanie pomóc w osiągnięciu większej produktywności. Z tego, co wiemy, ma pojawić się subskrypcja dla konsumentów pod nazwą Life. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje przy Microsoft Teams - mają być w nim zaimplementowane takie funkcje, jak przesyłanie lokalizacji, dzielenie się wspólnymi kalendarzami, a także udostępnianie dokumentów. Poprzednie plotki na ten temat dodają także menadżera haseł i Office.

Nie spodziewamy się nowości powiązanych ze sprzętem - choć zazwyczaj Microsoft odświeża linię Surface lub ogłasza nowe modele na wiosnę, jak na razie nie ma żadnych oznak, aby gdzieś byli następcy Surface Go lub Surface Book 3. Microsoft przełożył już online konferencję dla deweloperów Build - miała odbyć się w Seattle. Dopiero podczas niej dowiemy się prawdopodobnie o planach związanych z urządzeniami wyposażonymi w dwa ekrany, a także o systemie Windows 10X.

Źródło: TheVerge