Microsoft OneDrive pozwoli na przesłanie plików o wielkości 10 GB

Microsoft poinformował o wprowadzeniu szeregu usprawnień w usłudze OneDrive, w tym podniesieniu limitu dotyczącego maksymalnej wielkości przesyłanego pliku.

Microsoft, zgodnie z wcześniejszymi plotkami, poinformował, że usługa OneDrive będzie od teraz pozwalała na przesył plików o wielkości 10 GB, co stanowi ogromny skok w porównaniu do dotychczasowego limitu wynoszącego 2 GB.

"Uznaliśmy, że ludzie mają teraz nie tylko więcej plików, ale również mają większe pliki. Najbardziej zależało Wam na możliwości ich przesyłania. Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc spełnić tę prośbę" - czytamy w oświadczeniu Microsoftu.

Oczywiście zwrotu "od teraz" nie należy rozumieć dosłownie. Oznacza on bowiem, że proces zwiększania wspomnianego limitu został rozpoczęty. Jakiś czas więc upłynie, zanim z większego limitu będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy OneDrive.

Dodatkowo Microsoft zapowiedział następujące zmiany:

- poprawa szybkości synchronizacji (nawet trzykrotnie), którą w ciągu kilku najbliższych tygodni powinni odczuć wszyscy użytkownicy OneDrive

- możliwość udostępniania plików bezpośrednio z Eksploratora Windows (dostępne początkowo dla użytkowników Windows 7 i Windows 8, z czasem również dla użytkowników Windows 8.1 i komputerów Mac)

- możliwość przesyłania całych folderów z poziomu OneDrive.com