Microsoft OneNote zyskuje na znaczeniu dzięki pakietowi Office 2013

Microsoft wypuścił najnowszego Office'a w wersji Consumer Preview. Hitem nowego pakietu biurowego może stać się program OneNote, dotychczas lekceważony...

Office wielu kojarzy się z programami takimi jak Word, Excel czy też Power Point. Microsoft OneNote, po raz pierwszy pojawił się w pakiecie Microsoft Office 2003, jednak dotychczas był traktowany przez użytkowników z przymrużeniem oka. W pakiecie Office 2013 może się to jednak zmienić. Wszystko za sprawą tego, iż nowy produkt Microsoftu przystosowany jest do urządzeń z dotykowym wyświetlaczem.

Microsoft OneNote jest narzędziem przeznaczonym do tworzenia i organizowania notatek na dowolnym urządzeniu wyposażonym w Office'a. W folderach można umieszczać notatki łączące tekst wprowadzany z klawiatury, pismo odręczne (piórko), grafikę, dźwięk itd. Można też wymieniać informacje z innymi aplikacjami. Narzędzie to zyskuje na znaczeniu wraz z rozwojem mobilnych technologii.

Program może pełnić rolę "cyfrowego laptopa". Interfejs można dostosować stosownie do swoich wymagań. Dane w OneNote są automatycznie archiwizowane w podkatalogu My Notebook - nie trzeba ich zapisywać ręcznie na dysku. Ważną funkcjonalnością narzędzia OneNote jest także to, że współpracuje ono z natywnymi aplikacjami iPhone'a, iPada czy też tymi przeznaczonymi na Androida oraz na Windows Phone.

Korzystaliście dotychczas z narzędzia OneNote? Co o nim sądzicie?