Microsoft Origami odpowiedzią na iPoda?

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft niebawem wprowadzi na rynek nowe przenośne urządzenie sygnowane własną marką. Nie ustają spekulacje czy będzie to palmtop czy też multimedialny odtwarzacz mający zabrać rynek iPodowi. Na razie znana jest tylko kodowa nazwa urządzenia - Origami.

Microsoft Origami odpowiedzią na iPoda?

Origami sprzed pięciu lat

Zachodni komentatorzy spekulują na temat nowego urządzenia - czy będzie to multimedialny odtwarzacz - tajna broń MS przeciwko Apple i jej iPodowi? Wiadomo, że na czele zespołu pracującego nad urządzeniem stoi Otto Berkes, wcześniej kierujący pracami nad konsola Xbox. To może sugerować bardziej rozrywkowy charakter urządzenia.

Wiele wskazuje jednak na to, że Origami to palmtop. Jednym ze źródeł nieoficjalnych informacji o nowym produkcie Microsoftu jest film reklamowy firmy Digital Kitchen, której MS jest klientem. Wynika, z niego że Origami to PDA z szerokim dotykowym ekranem oraz m.in. dostępem do bezprzewodowego internetu, nawigacją GPS, czy komunikacją IM. Wspomniany film przedostał się niedawno do internetu. Prawdopodobnie jest to jeden z elementów tzw. "przeciekowej" reklamy.

Warto przypomnieć, że wprowadzenie na rynek urządzenia o identycznej nazwie - Origami - jeszcze w 2001 r. podczas targów Comdex zapowiadała współpracująca z Microsoftem firma National Semiconductor. Pojawiły się więc doniesienia, że może to być reaktywacja projektu.

Microsoft premierę urządzenia poprzedza tajemniczą kampanią marketingową. Pod adresem Origami Project dostępna jest prezentacja, z której wynika, że więcej szczegółów na temat nowego produktu firma ujawni 2 marca br.