Microsoft: Outlook Express będzie nadal rozwijany

Microsoft wydał oświadczenie, w którym informuje, że będzie dalej wspierać oprogramowanie Outlook Express, mając tym samym nadzieję, że przerwie to spekulacje dotyczące przyszłości tego bezpłatnego klienta poczty e-mail.

Cała burza rozpętała się kilkanaście dni temu, gdy Dan Leach (jeden z menedżerów Microsoftu) powiedział, iż firma wstrzymuje prace nad oprogramowaniem Outlook Express, koncentrując swoje zainteresowanie na innych produktach obsługujących pocztę elektroniczną, wskazując na dwa takie produkty: MSN i Hotmail. Wypowiedź ta został następnie potwierdzona przez oddział "public relations" firmy Microsoft.

Dwa dni później rzecznik prasowy Microsoftu poinformował, że wypowiedź była "nieprecyzyjna". Microsoft rzeczywiście zadecydował w pewnym momencie, że przestanie rozwijać oprogramowanie Outlook Express (przesuwając produkt do grupy “sustain engineering”, co praktycznie oznacza, że jest odkładany do lamusa), ale na skutek protestów użytkowników cofnął tę decyzję. Być może Dan Leach po prostu nie wiedział o tym i stąd całe nieporozumienie. Rzecznik jeszcze tego samego dnia opublikował nowy komunikat, z którego usunięto wzmiankę o wstrzymaniu prac nad oprogramowaniem Outlook Express, ponownie zapewniając, że Outlook Express będzie dalej rozwijany.

Oprogramowanie Outlook Express jest dołączane do systemu operacyjnego Windows, a wszystkie aktualizacje produktu są dostarczane razem z przeglądarką Internet Explorer. Outlook Express jest używany głównie przez użytkowników domowych, podczas gdy przedsiębiorstwa mogą kupować wzbogaconą wersję oprogramowania, które jest jednym z elementów pakietu Office.