Microsoft Outlook.com cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Microsoft poinformował, że jego nowa usługa pocztowa Outlook.com cieszy się wielkim zainteresowaniem internautów. W zaledwie sześć godzin od jej uruchomienia założyło bowiem w niej konta przeszło milion osób.


Najnowsza usługa pocztowa firmy Microsoft - Outlook.com - która zastąpić ma Hotmaila, została wczoraj uruchomiona w wersji pokazowej. Obecnie nie oferuje więc ona możliwości skorzystania z pełnej funkcjonalności, która wkrótce zostanie np. wzbogacona w możliwość prowadzenia wideorozmów za pośrednictwem Skype (Microsoft kupił niedawno ten popularny komunikator za 8,5 miliarda dolarów).

Pierwsze sukcesy

Jak się okazało, nowa usługa cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony internautów. Jej twórcy poinformowali bowiem za pośrednictwem Twittera, że w zaledwie sześć godzin od uruchomienia zarejestrowało się w niej ponad milion osób.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że osoby posiadające obecnie adresy @hotmail.com i/lub @live.com mogą przejść na adres @outlook.com poprzez kliknięcie w znajdującą się w menu opcję "Aktualizacja do Outlook.com".

Kogo atakuje Microsoft?

Oczywiście celem Microsoftu jest pozyskanie jak największej liczby użytkowników i zdobycie dominującej pozycji na rynku. Aby tego dokonać, musi jednak pokonać swojego najgroźniejszego rywala, którym jest Google Gmail (obecnie ma on 425 milionów zarejestrowanych użytkowników).