Microsoft Outlook do iPhone'a z lepszym wsparciem Apple Watch

Kolejna aplikacja Microsoftu do iPhone'a doczekała się aktualizacji usprawniającej współpracę z Apple Watch. Od teraz na inteligentnym zegarku Apple można przeglądać pocztę bezpośrednio w aplikacji Outlook.

Microsoft wydał właśnie aktualizację swojej aplikacji do obsługi poczty na iPhonie. W App Storze pojawiła się nowa wersja Outlooka do iOS. W ramach tego uaktualnienia pojawiło się wsparcie dla pierwszego smartwatcha od Apple. Użytkownicy zegarka Apple Watch mogą od teraz sprawdzać nową pocztę bezpośrednio na ekranie umieszczonym na nadgarstku i nie muszą wyciągać w tym celu telefonu z kieszeni.

Outlook do Apple Watch ułatwi przeglądanie pełnych wiadomości. Powiadomienia będą zawierały więcej treści, a po tapnięciu w nie palcem użytkownik zostanie przeniesiony do ekranu z wiadomością w aplikacji. Outlook do Apple Watch pozwoli wtedy użytkownikom zegarka Apple nie tylko zapoznać się z wiadomością, ale też odpowiedzieć na e-maila.

Microsoft Outlook do iPhone'a z lepszym wsparciem Apple Watch

Outlook do iOS doczekał się wsparcia dla Apple Watcha

Można do tego wykorzystać listę predefiniowanych szybkich odpowiedzi lub podyktować odpowiedź samodzielnie. Niestety, nadal nie jest możliwe odpisywanie na wiadomość bezpośrednio po jej otrzymaniu z poziomu powiadomienia. Nowa wersja Outlooka do iOS pokazuje na Apple Watch nowy ekran na liście skrótów. Można tam podejrzeć wiadomości i wydarzenia z kalendarza.

Outlook do iOS to nie jest pierwsza aplikacja Microsoftu do iOS, która wspiera Apple Watcha. Już wcześniej na zegarku firmy z Cupertino można było uruchomić aplikacje Skype oraz pilot do prezentacji uruchamianych w PowerPoincie, który jest częścią pakietu biurowego Microsoft Office.