Microsoft: Pokażmy Vistę hakerom!

Na wrześniowej konferencji Hack In The Box, poświęconej problemom bezpieczeństwa systemów informatycznych, koncern z Redmond zamierza zaprezentować swój najnowszy system operacyjny goszczącym na sympozjum specjalistom ds. bezpieczeństwa oraz... zaproszonym hakerom. Jest to element długoterminowej strategii, jaką przedsięwziął Microsoft celem zebrania opinii na temat Visty przed jej rynkową premierą.

Podczas konferencji HITBSecConf2006, która odbędzie się w stolicy Malezji, Kuala Lumpur, pracownicy Microsoftu zaprezentują tajniki inżynierii bezpieczeństwa w Windows Vista (w połączeniu z panelem dyskusyjnym na temat możliwych jeszcze do wprowadzenia poprawek w systemie) oraz przybliżą mechanizm narzędzia BitLocker Drive Encryption, które ma służyć do zabezpieczenia informacji zapisanych na dysku skradzionego lub zagubionego komputera. Narzędzie to dostępne będzie w edycjach Enterprise i Ultimate systemu, jak też w wydaniu serwerowym.

Łatanie luk w produktach będących już w sprzedaży jest bardziej kosztowne niż łatanie na etapie produkcji. Cierpi także wizerunek firmy, gdy okazuje się, że groźne błędy w oprogramowaniu można było wyeliminować o wiele wcześniej. Dlatego też coraz liczniejsza grupa producentów stara się wykryć i wyeliminować ewentualne luki w programach zanim trafią one w ręce klientów. W tym celu koncerny korzystają z usług ekspertów ds. zabezpieczeń, ale i specjalistów od ich łamania.