Microsoft: "Popełniliśmy błąd..."

Bill Gates na trwającej w Las Vegas konferencji dla webmasterów i twórców stron internetowych, MIX 06, przyznał, iż koncern popełnił błąd opóźniając wprowadzanie innowacji do swojej przeglądarki WWW, Internet Explorer. "Czekaliśmy zbyt długo z wprowadzeniem nowego wydania przeglądarki", przyznał główny architekt oprogramowania Microsoftu.

Opieszałość giganta z Redmond w rozwijaniu IE doprowadziła do powstania i popularyzacji przeglądarek alternatywnych (więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule "Nie tylko Firefox"). Gates zapowiada jednak, iż Microsoft zamierza podjąć wyzwanie Mozilli, Opery i innych - Internet Explorer 7 zostanie wyposażony w szereg funkcji poprawiających wygodę użytkowania, bezpieczeństwo przeglądania stron w Sieci oraz przydatnych dodatków (takich jak choćby czytnik RSS). IE 7 ma być składowym komponentem systemu Windows Vista. W tym samym czasie producent udostępni wersję przeglądarki dla Windows XP.

MIX06 jest pierwszą z cyklu konferencji dla webmasterów i web designerów, organizowaną przez Microsoft. Jej głównym celem jest przybliżanie gościom narzędzi firmy służących do projektowania nowoczesnych witryn WWW. Microsoft zamierza również przedstawić swoje stanowisko na temat Web 2.0, czyli zbioru trendów w tworzeniu stron WWW, w połączeniu z prezentacją opracowanych przez siebie platform, w tym technologii do budowy aplikacji AJAX w ASP o nazwie Atlas i usług Office Live i Windows Live. W ten sposób zapewne gigant z Redmond zamierza przekonać liczną rzeszę projektantów internetowych portali do swoich produktów - podobna sytuacja miała miejsce na Professional Developers Conference we wrześniu 2005 r., kiedy to koncern zaprezentował zestaw narzędzi o nazwie Expression, mających konkurować z takimi aplikacjami jak Dreamweaver, Flash i Fireworks firmy Adobe.

Konferencja potrwa do 22 marca.

Więcej informacji: MIX06