Microsoft: Powiedz nam, jaki ma być IE 8

Koncern z Redmond przygotował ankietę, która ma pomóc firmie uzyskać odpowiedź na pytanie: jakie nowe funkcje powinny znaleźć się w kolejnej - ósmej - wersji przeglądarki Internet Explorer. Znalazły się w niej pytania dotyczące m.in. wątków RSS oraz Ulubionych - donosi serwis Jcxp.net.

Niestety, ankieta nie jest dostępna dla wszystkich chętnych - znajduje się bowiem w serwisie Microsoft Connect, do którego dostęp mają jedynie zarejestrowani testerzy Microsoftu. Koncern przygotował ją w ramach prac nad kolejnym wydaniem Internet Explorera - firma chce w ten sposób poznać potrzeby użytkowników. Głosować można do końca lutego.

Osoby wypełniające ankietę muszę odpowiedzieć m.in. na pytania: jak często korzystasz z wątków RSS, czy wykorzystujesz do tego przeglądarkę (czy raczej zewnętrzne czytniki), czy często czytasz komentarze pod tekstami oraz czy sądzisz, że Ulubione mogłyby być lepiej zorganizowane? Oprócz tego w ankiecie znalazło się kilka pytań, dotyczących udostępnionej niedawno wersji 7 Internet Explorera - użytkownicy pytani są m.in. o to, jak oceniają nowe funkcje.

Przypomnijmy, iż harmonogram prac Microsoftu zakłada, że kolejna wersja Internet Explorera zostanie udostępniona w 18-24 miesiące po premierze wydania 7. Oznacza to, że IE 8 powinien pojawić się pod koniec roku 2008 lub na początku 2009.

Więcej informacji znaleźć można w serwisie Microsoft Connect.