Microsoft Producer for PowerPoint 2003

Na etapie Final Release Candidate jest już kolejna wersja Microsoft Producer for PowerPoint 2003. Jest to narzędzie do tworzenia multimedialnych prezentacji na podstawie slajdów PowerPointa. Program pracuje w środowisku Windows XP i jest bezpłatny dla posiadaczy legalnych wersji Office’a.

W najprostszym scenariuszu użytkownik importuje prezentację PowerPointa i opatruje slajdy narracją (może też korzystać z wideo przechwytywanego przez kamerę przy komputerze). Program samodzielnie dopasowuje czas wyświetlania slajdów do czasu narracji. Całość jest zapisywana (Publish) w postaci automatycznie działającej witryny WWW, przy czym parametry audio i wideo można dopasować do nośnika – publikacji w sieci firmowej, na dysku CD czy w Internecie. W obecnej wersji możliwe jest oglądanie prezentacji w Navigatorze 7, a nie tylko w Internet Explorerze. Odbiorca może obserwować w okienku wideo prelegenta, natomiast w części głównej przewijane są slajdy ilustrujące omawiany temat.

W trakcie konstruowania projektu można także włączać dodatkowe pliki HTML, graficzne, audio i wideo, korzystać z przejść między slajdami oraz efektów wideo (podobnie jak w Windows Movie Makerze), a także wybierać szablon prezentacji. Co interesujące, możliwe jest nawet doraźne edytowanie poszczególnych slajdów PowerPointa.

Program jest pomyślany przede wszystkim jako wygodne narzędzie firmowe i akademickie, ale może być wykorzystywany w dowolnym celu prezentacyjnym.

Informacje: http://www.microsoft.com/office/preview/editions/producer.asp