Microsoft Reader dla PC

Microsoft wydaje pecetową wersję aplikacji Microsoft Reader, służącej dotąd jedynie do odczytywania elektronicznych książek w urządzeniach przenośnych typu Pocket PC.

Microsoft poinformował o wprowadzeniu na rynek specjalnej, przeznaczonej dla komputerów stacjonarnych PC i systemu Windows, wersji aplikacji Microsoft Reader, służącej do odczytywania książek elektronicznych. Aplikacja wykorzystuje technologię ClearType stosowaną dotąd jedynie w przenośnych, kieszonkowych urządzeniach do czytania e-książek i pozwalającą na wyraźne wyświetlanie małych czcionek na ekranach LCD. W pecetowej wersji programu Microsoft Reader zastosowano to rozwiązanie w celu ułatwienia odczytywania tekstu także z monitora komputera stacjonarnego. Partnerami Microsoftu w produkcji książek elektronicznych dla oprogramowania Microsoft Reader zostały wydawnictwa Time Warner Trade Publishing, Barnesandnoble.com i Simon&Schuster. Time Warner planuje na przyszły rok wydanie kilkuset tytułów ze swojej oferty w formie elektronicznej.

Pierwszą publikacją wydaną online dla urządzeń Pocket PC wykorzystujących aplikację Microsoft Reader była powieść Michaela Crichtona "Timeline", opublikowana na stronie Barnesandnoble.com przez wydawnictwo Random House. Z kolei koncern Simon & Schuster w eksperymentach z książkami elektronicznymi wykorzystuje format Adobe PDF, a jego oferta zawiera m.in. sieciową wersję minipowieści Stephena Kinga "Riding the Bullet" w cenie 2,50 USD za pobranie.


Zobacz również