Microsoft Reader przechodzi do historii

Microsoft postanowił zrezygnować ze swojej aplikacji do czytania e-booków. Gigant z Redmond nie podał powodów takiej decyzji.

Microsoft Reader

Microsoft Reader zakończy swój żywot 30 sierpnia 2012 roku. Nowe książki będą wydawane jednak tylko do 8 listopada. Po tej dacie, znikną jakiekolwiek nowe materiały w formacie ".lit".

Microsoft Reader to mało znana w Polsce aplikacja do odczytywania e-booków. Powstała ona w 2000 roku, kiedy elektroniczne książki były zupełną niszą. Było to wiele lat przed tym jak rynek e-booków podbił Amazon ze swoim Kindle eReader.

Zobacz również:

  • Windows 11 kompilacja 22543 - pełna lista zmian i błędów
  • Świetne promocje na książki w Empiku - ebooki i audiobooki do -60%!

Dominację Amazona potwierdza aplikacja - Kindle Cloud Reader - która zadebiutowała w zeszłym tygodniu. Umożliwia ona wygodne czytanie książek z pozycji przeglądarki internetowej. Program działa na tabletach z Androidem i systemem iOS, a także na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Windows.

Wygląda więc na to, że Microsoft odpuścił rynek e-booków i nie będzie już nawet próbował nawiązać walki ze swoimi konkurentami. Microsoft Reader jest w pełni darmową aplikacją, dostęp do niej będziemy mieli jeszcze przez rok.