Microsoft Remote Desktop, czyli zdalny pulpit dla Windows Phone 8.1

Microsoft wypuścił do sklepu Windows Marketplace swoją własną aplikację służącą do łączenia się z komputerami za pośrednictwem zdalnego pulpitu. Przeznaczona jest dla smartfonów z systemem Windows Phone 8.1

Zdalny pulpit to funkcja pozwalająca kontrolować komputer z poziomu innego urządzenia. To bardzo popularne rozwiązanie na platformach mobilnych, gdzie smartfon lub tablet pozwala na interakcję z “dużym” systemem operacyjnym uruchomionym na klasycznym komputerze.

Powstało mnóstwo programów firm trzecich, które umożliwiają łączenie się z komputerami z systemami Windows, Linux i OS X z poziomu innych komputerów, smartfonów i tabletów przez sieć domową lub internet. Microsoft mimo to wydał w zeszłym roku swoje własne aplikacje pozwalające na obsługiwanie komputerów z zainstalowanym Windowsem na platformy Android, iOS i OS X.

Zobacz również:

  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?
  • Windows 10 na iPadzie! Od dziś to możliwe i w pełni legalne
  • "Krzyk", "Vice", i wiele więcej - filmy i seriale znikające z HBO GO [25.10-31.10]
Microsoft Remote Desktop, czyli zdalny pulpit dla Windows Phone 8.1

Co ciekawe, zabrakło wtedy wersji… na mobilny system samego Microsoftu. Gigant z Redmond jedynie zapowiedział stworzenie takiego narzędzia w przyszłości. Teraz, po pół roku, taka aplikacja faktycznie powstała i nosi nazwę Microsoft Remote Desktop Preview. Program wspiera technologie RDP i Remote FX, a także multitouch. Program może przetestować każdy użytkownik smartfon z wersją deweloperską Windows Phone 8.1.

Aplikację Microsoft Remote Desktop dla systemu Windows Phone 8.1 można pobrać bezpłatnie ze sklepu Windows Marketplace. Co ciekawe, aplikacja do łączenia się ze zdalnym pulpitem jest jedną z pierwszych tzw. Universal Apps, czyli programem działającym zarówno na komputerach z systemem Windows 8.1, jak i na smartfonach z Windows Phone 8.1.