Microsoft Security Essentials ponownie na szarym końcu...

W ostatnim teście Instytutu AV-Tes program Microsoft Security Essentials znalazł się na szarym końcu przegrywając znacząco z wieloma konkurencyjnymi antywirusami. Najnowszy test Dennis Technology Labs wypadł dla niego równie fatalnie...

Zgodnie z ostatnim testem antywirusów, który przeprowadził Instytut AV-Test, program Microsoft Security Essentials 4.1 nie zapewnia należytej ochrony, co potwierdził plasując się na drugim miejscu od końca (razem z PC Tools Internet Security 2012).

Microsoft nie zgodził się jednak z tymi wynikami wydając oświadczenie, w którym stwierdził, że przeprowadzone przez AV-Test badania nie były trafne, zaś program Security Essentials w rzeczywistości jest dużo lepszym produktem. Powołał się też na własne analizy, według których zaledwie 0,0033% użytkowników korzystających z MSE zostało narażonych na działanie niewykrytych wirusów.

Kolejne testy i kolejna porażka

Niestety dla Microsoftu jego program stał się też królikiem doświadczalnym w najnowszym teście Dennis Technology Labs, który objął następujące produkty:

Test Dennis Technology Labs

Test Dennis Technology Labs

Okazało się, że program Security Essentials znalazł się na ostatnim miejscu przepuszczając aż 41% zagrożeń, podczas gdy znajdujący się na przedostatniej pozycji McAfee Internet Security 2013 przepuścił zaledwie 7%.

Darmowe kontra płatne

Oczywiście porażka programu Microsoftu jest bardzo dotkliwa. Mamy tutaj jednak pewną okoliczność łagodzącą: w zestawieniu Dennis Technology Labs jedynie Security Essentials był darmowy. Test ten miał więc przede wszystkim pokazać wyższość płatnych rozwiązań.

Pełne wyniki testu (PDF).


Zobacz również