Microsoft Smartwatch będzie współpracować z każdym smartfonem

Microsoft nie chce być gorszy od konkurencji i także ma ochotę zdobyć rynek smartwatchów. Dziś podano pierwsze informacje na temat projektowanego gadżetu.

Informacji jest co prawda niewiele, ale lepsze to niż nic. Póki co gadżet nosi on nazwę roboczą Microsoft Smartwatch. Będzie współpracować z każdym smartfonem, a jego bateria pozwoli na co najmniej dwa dni nieprzerwanej pracy. Jak donoszą źródła, do pracy nad tym urządzeniem zaangażowani są inżynierowie, którzy wcześniej współtworzyli Kinect. Są oni odpowiedzialni między innymi za oprogramowanie zegarka.

Microsoft Smartwatch będzie współpracować z każdym smartfonem

Pewnie mało kto pamięta, że to nie pierwsze podejście Microsoftu do tematu inteligentnych zegarków. Dziesięć lat temu firma pracowała nad podobnym rozwiązaniem, nazwanym SPOT (smart personal object technology). Rozwój tego projektu zakończył się w 2008 roku, a w ciągu czterech lat istnienia technologia ta została zastosowana w zegarkach marek Tissot i Swatch. Microsoft Smartwatch to świeży temat i nie ma jeszcze żadnych oficjalnych dat dotyczących premiery, ani też prezentacji prototypu.

Zobacz również:

  • Windows 11 uruchomisz z procesorami Kaby Lake. Intel dotrzymał słowa
  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?