Microsoft Surface 3 Pro trafił wreszcie do Europy. Znamy ceny wszystkich wariantów

Najnowszy Surface Pro 3 od Microsoftu doczekał się wreszcie europejskiej premiery. Poznaliśmy oficjalne ceny urządzenia, które wedle producenta ma zastąpić użytkownikowi dotychczas wykorzystywany tablet i laptopa.

Surface Pro 3 to najnowszy tablet Microsoftu, do którego przygotowana została opcjonalna klawiatura. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows 8.1 i występuje w kilku różnych wariantach. Każdy z nich oparty został o procesor z linii Intel Core. Sprzęt pierwotnie został wprowadzony do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii, a teraz producent rozszerzył dystrybucję tabletu na kolejne 25 państw.

Wśród nowych krajów, gdzie Surface Pro 3 będzie oficjalnie dostępny w sprzedaży, nie ma jeszcze Polski. Znalazło się tam za to sporo państw Starego Kontynentu. Pełna lista prezentuje się następująco: Australia, Austria, Belgia, Chiny, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Hong Kong, Irlandia, Włochy, Korea Południowa, Luksemburg, Malezja, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, Singapur, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia i Wielka Brytania.

W najprostszym wariancie Surface Pro 3 producent zaoferował użytkownikom dysk SSD 64 GB, 4 GB pamięci RAM i procesor Intel Core i3. Tablet został wyceniony na 799 euro. Pozostałe wersje prezentują się następująco: Surface Pro 3 z procesorem Intel Core i5, 4 GB RAM i SDD 128 GB kosztuje 999 euro. Wersja Surface Pro 3 z układem Intel Core i5, 8 GB RAM i SSD 256 GB kosztuje 1299 euro.

Oprócz tego w sprzedaży są jeszcze dwie wersje z procesorem Intel Core i7 i 8 GB pamięci RAM. Pierwsza z nich ma dysk SSD o pojemności 256 GB i kosztuje 1549 euro, a ostatnia, najmocniejsza konfiguracja wyposażona została w dysk SSD 512 GB i wyceniono ją na 1949 euro.

źródło: tabtech.de