Microsoft Surface: Dummies.com podaje prawdziwą cenę "okienkowego" tabletu?

Sklep Dummies.com oferujący książki z serii "Dla Bystrzaków" zorganizował konkurs, w którym można wygrać tablet Microsoft Surface. Przy okazji podzielił się bardzo istotną informacją na temat ceny tego urządzenia.

For Dummies (Dla Bystrzaków) to seria książek poradnikowych dotyczących różnych dziedzin naszego życia. Rozpoczęła się ona wydaną w 1991 roku książką "DOS for Dummies" i liczy obecnie ponad 1800 tytułów.

Tabletowy konkurs

Wkrótce należący do John Wiley & Sons (wydawca serii) sklep Dummies.com zaoferuje kolejne dwie pozycje związane z systemem Microsoft Windows 8: "Windows 8 for Dummies" i "Surface for Dummies". W ramach ich promocji zorganizował właśnie konkurs (ma trwać do 31 grudnia i obejmować mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Kanady i Wielkiej Brytanii.), którego główną nagrodą (zwycięzca zostanie wylosowany w połowie stycznia przyszłego roku) oprócz wspomnianych książek będzie bohater drugiej z nich - tablet Surface.

Co istotne, wraz z konkursem pojawiła się informacja, której rynek tabletów oczekuje od miesięcy. O czym mowa? O skrzętnie skrywanej przez Microsoft cenie tabletów Surface. Na stronie konkursu podano bowiem, że "przybliżona wartość detaliczna urządzenia wynosi 350 USD".

Niestety nie wiadomo o jaki model może chodzić. Sklep zastrzega też, że wspomniana kwota może być skorygowana po wypuszczeniu tabletów Surface na rynek. W każdym razie wydaje się ona sensowna w kontekście wcześniejszej deklaracji Steve'a Ballmera, który zapowiedział, że ceny tabletów Surface będą "prawdopodobnie ustalone na poziomie od 300 USD do 700, lub 800 USD".

Biorąc to pod uwagę można założyć, że 350 USD dotyczy tabletu zbudowanego w oparciu o architekturę ARM i pracującego pod kontrolą systemu Windows RT.

Czy waszym zdaniem kwota 350 USD byłaby odpowiednią ceną dla tabletu Microsoftu?