Microsoft Surface Duo - do sieci wycieka pierwsze zdjęcie zrobione składanym smartfonem

Dyrektor generalny ds. produktowych Microsoftu pochwalił się fotografią wykonaną za pomocą Surface Duo. To pierwsze zdjęcie z urządzenia, które przedostało się do sieci.

Microsoft Surface Duo został po raz pierwszy zaprezentowany jako prototyp w październiku 2019 roku razem Surface Laptop 3, Surface Pro 7 oraz Surface Pro X.

Microsoft Surface Duo - do sieci wycieka pierwsze zdjęcie zrobione składanym smartfonem

Źródło: microsoft.com

Surface Duo pokazuje, jak według firmy Microsoft wyglądać będą składane smartfony w przyszłości.

Zobacz również:

  • Games With Gold - znamy październikowy zestaw gier
  • Microsoft wprowadził Surface Duo 2. Czy tym razem się uda?

Panos Panay, dyrektor do spraw produktów w Microsoft zamieścił dziś w sieci pierwsze zdjęcie zrobione za pomocą Surface Duo. Na profilu Panay'a na Twitterze pojawiła się nowa fotografia z przykuwającym wzrok podpisem.

W tym miejscu należy przypomnieć, że prototypy Surface Duo, które zostały zaprezentowane publiczności nie posiadały żadnego aparatu głównego umieszczonego na pleckach. Smartfon oferował jedynie pojedynczy obiektyw do wideorozmów. W chwili obecnej nie wiemy czy fotografia została wykonana za pomocą przedniego aparatu. Możliwe, że Microsoft zdecydował się na modyfikację urządzenia i dodanie aparatu głównego.

Panay informuje, że zdjęcie zostało wykonane przez jego syna. Niestety z uwagi na kompresje stosowaną przez Instagrama nie da się określić jakości zdjęć.

Zdjęcie z pewnością zostało wykonane bez użycia statywu oraz dodatkowego oświetlenia, co widać po dynamice obrazu. Niestety na prawdziwe testy "aparatu światowej klasy", który według Microsoftu znajdzie się w Surface Duo musimy jeszcze poczekać.

Microsoft w dalszym ciągu nie odroczył premiery Surface Duo. Urządzenie zgodnie z planem ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Surface Duo to składany na pół smartfon wyposażony w dwa wyświetlacze o przekątnej 5,6 cala każdy oraz z obsługą pióra Surface Pen.

Co ciekawe Surface Duo będzie pierwszym sprzętem firmy Microsoft pracującym pod kontrolą Androida. Gigant z Redmond zastosowuje własny zmodyfikowany interfejs użytkownika dostosowane do pracy z dwoma ekranami. Całość opierać się będzie na dostępnym w Sklepie Play Microsoft Launcher.

Pierwsze prototypy Surface Duo posiadały procesor Qualcomm Snapdragon 855 wspierany przez 8 GB pamięci operacyjnej.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Fold - największy konkurent Surface Duo.

Źródło: gsmarena.com