Microsoft Surface Earbuds - słuchawki z kontrolerem Office'a

Surface Earbuds raczej nie będą konkurować z Apple AirPods.

W dobie nowych urządzeń elektronicznych, które coraz rzadziej wyposażone są w złącze słuchawkowe producenci coraz chętniej zabierają się za produkcję słuchawek bezprzewodowych. Do tej konkurencji przystąpił Microsoft. Podczas prezentacji odświeżonej linii produktowej pokazano słuchawki Surface Earbuds. Zostały one zaprojektowane w ścisłej współpracy z Spotify i działem Microsoftu odpowiedzialnym za pakiet biurowy Office.

Microsoft Surface Earbuds - słuchawki z kontrolerem Office'a

Źródło: microsoft

Słuchawki od Microsoftu wyglądają zupełnie inaczej od najpopularniejszych obecnie słuchawek bezprzewodowych - AirPods'ów od Apple. Podczas, gdy gigant z Cupertnio skupił się na produkcji małych słuchawek zaprojektowanych do słuchania muzyki, Microsoft Surface Earbuds wyglądają jak małe okrągłe kółka wkładane do uszu. Obudowa ma nieprzypadkowy kształt, ponieważ na płaskiej, okrągłej powierzchni zastosowano małe gładziki, które pozwalają zmieniać utwory lub przełączać slajdy w PowerPoint.

Microsoft podczas projektowania słuchawek nawiązał współpracę z Spotify. Słuchawki najlepiej współpracować mają z urządzeniami z systemem Android i Windows. Nie zademonstrowano dokładnie, w jaki sposób odbywać się będzie kontrolowanie Spotify z poziomu Surface Earbuds.

Słuchawki pomimo niewielkiej wagi mają zapewniać 24 godziny pracy na pojedynczym ładowaniu.

Surface Earpods posiadają po dwa mikrofony na jedno ucho dla zapewnienia lepszej redukcji hałasu, są kompatybilne z ponad 60 językami i będą w stanie tłumaczyć słowa w czasie rzeczywistym oraz automatycznie wprowadzać je do Word'a lub PowerPoint'a. Funkcja ta ma działać "na dowolnej platformie". Prawdopodobnie chodzi o komputery Mac, PC, iOS'a i Androida.

Słuchawki wyceniono na 249 dolarów.