Microsoft Surface Hub 2X znowu opóźniony, możliwe anulowanie projektu

Biznesowe urządzenie Microsoftu zostało zaprezentowane w 2018 roku i nadal nie trafiło do odbiorców.

Surface Hub 2X jest trochę, jak ładowarka bezprzewodowa AirPower od Apple. Sprzęt został zaprezentowany, a niektórzy wybrańcy mieli nawet okazje go zobaczyć, ale od premiery nie wiele się wydarzyło. Apple po ponad roku przekładania premiery rynkowej całkowicie anulowało projekt swojej ładowarki bezprzewodowej. Podobny los może czekać także Surface Hub 2X.

Microsoft Surface Hub 2X znowu opóźniony, możliwe anulowanie projektu

Źródło: microsoft.com

Microsoft w maju 2018 roku zaprezentował Surface Hub 2. Producent początkowo obiecywał, że rozwiązanie trafi do sprzedaży już w 2019 roku. Niestety do premiery mijają już prawie 2 lata, a Surface Hub 2X nadal nie jest produkowany. We wrześniu 2018 roku Microsoft był jeszcze dobrej myśli i ogłosił, że wprowadzi na rynek dwa urządzenia - Surface Hub 2S oraz 2X. Pierwszy z nich to odświeżony Surface Hub, a drugi model zaoferować miał nowe funkcje.

Microsoft informuje obecnie, ze Surface Hub 2X pojawi się na rynku w 2020 roku, a za opóźnienia odpowiedzialni są sami klienci końcowi! Według giganta z Redmond inżynierowie stale dopracowują urządzenie, aby odbiorcy, którzy zapłacą za nie wiele tysięcy złotych byli zadowoleni.

Według najnowszego raportu plany ponownie się zmieniły. Nieoficjalnie dowiedziano się, że Microsoft odsunął wprowadzenie tego urządzenia na czas nieokreślony z zaznaczeniem, że cały produkt może być anulowany. Dodatkowo ze stron Microsoftu promujących Surface Hub zniknęło kilka krótkich filmików pokazujących możliwości Surface Hub 2X.

Microsoft w oficjalnym oświadczeniu twierdzi: "Prowadzimy stały dialog z naszymi klientami na temat Huba i pracujemy nad dostosowaniem planu działania do ich potrzeb. Dwa najważniejsze priorytety dla firmy Hub w 2020 r. to wdrożenie 85-calowego urządzenia i wdrożenie aktualizacji systemu operacyjnego, która zawiera wiele najważniejszych funkcji wymaganych przez klientów od czasu wprowadzenia na rynek urządzenia Surface Hub 2S..."

Surface Hub 2X miał zaoferować kilka nowych funkcji z Dynamic Rotation i możliwością uruchomienia czterech aplikacji na czele. Możliwe, że odbiorcy nigdy się ich nie doczekają.

Źródło: neowin.net