Microsoft Surface RT: rozpadająca się w szwach nakładka Touch Cover i problem z dźwiękiem

Microsoft poinformował, że niewielka część nakładek/klawiatur Touch Cover ma wadę konstrukcyjną. Zapowiedział też, że tego typu egzemplarze będzie wymieniał na nowe.


Niedawno na rynku zagościł tablet Surface RT zbudowany w oparciu o architekturę ARM. Wkrótce na forach technologicznych pojawiło się jednak wiele wpisów, z których wynikało, że zaledwie po dwóch tygodniach użytkowania nakładka/klawiatura Touch Cover zaczęła rozpadać się w szwach.

Jak się okazało Microsoft szybko zareagował na skargi i poinformował, że "ma świadomość niewielkiej liczby przypadków oddzielania się materiału". Zapowiedział też, że osoby, które spotkała ta przykra niespodzianka mogą liczyć na darmową wymianę wadliwego dodatku.

Nakładki Touch/Type Cover do wymiany?

Opisany problem nie jest jednak jedynym, z którym borykają się użytkownicy tabletu: wielu skarży się też bowiem na samoczynne wyciszanie się dźwięku.

Na zamieszczony przez jednego z nich na stronie answers.microsoft.com wpis z prośbą o pomoc pracownik Microsoftu zamieścił odpowiedź, w której stwierdził, że chociaż sprawa jest nadal badana, za opisany problem mogą odpowiadać nakładki Touch/Type Cover. Zasugerował też jednocześnie, aby w takich przypadkach kontaktować się z Surface Technical Support w sprawie ich wymiany.

Poważna wpadka wizerunkowa

Opinie na temat Surface RT są bardzo różne. Opisane powyżej problemy z pewnością nadszarpną wizerunek Microsoftu i to tym bardziej, że jego "okienkowy" tablet nie jest przecież tanim urządzeniem, zaś za problematyczną nakładkę Touch Cover trzeba zapłacić dodatkowe 100 USD.

Na całe szczęście gigant przyznaje się do błędu i proponuje wymianę wadliwych elementów. Nie wyobrażam sobie nawet, że mógłby postąpić inaczej, czyli tak jak np. Apple, które często tłumaczy użytkownikom swoich gadżetów, że opisywana przez nich wada wcale nią nie jest...

Microsoft nie ma wyjścia musi bardzo dbać o markę Surface, która prawdopodobnie odpowiadać ma za przygotowanie pola do wprowadzenia do sprzedaży całej gamy urządzeń z linii Surface.

Słaba sprzedaż

Na koniec warto dodać, że tablet Surface RT nie jest tak popularny jak tego oczekiwał Microsoft. Steve Ballmer przyznał bowiem kilka dni temu w jednym z wywiadów, że sprzedaż tego urządzenia jest "skromna". Zapowiedział jednak jednocześnie, że tablet w wersji Surface Pro (z Windows 8) z pewnością zainteresuje większą liczbę klientów.