Microsoft Surface Studio - niesamowity konkurent iMaka

Microsoft Surface Studio to komputer All-in-One, który prezentuje się naprawdę imponująco.

Podczas dzisiejszej konferencji Microsoft zaprezentował Surface Studio, swój pierwszy komputer All-in-One. Wyposażony on został w 28-calowy ekran PixelSense, do 32 GB pamięci RAM, dysk hybrydowy o pojemności do 2 TB, procesor Core i5 lub i7 i grafikę, którą w najwydajniejszej opcji jest GeForce 980M. Urządzenie przypomina Apple iMaka, lecz, jak podkreśla Microsoft, góruje nad nim zastosowaniem dotykowego ekranu oraz bardziej smukłą konstrukcją wyświetlacza.

Microsoft Surface Studio

Microsoft Surface Studio

Wspomniany wyświetlacz Surface Studio ma zaledwie 12,5 mm (podobno jest to najcieńszy LCD w historii), natomiast proporcje jego boków to 3:2. Wyświetla ponad milard kolorów korzystając z 13,5 miliona pikseli (rozdzielczość 4500×3000 pikseli), których jest aż o 63% więcej niż w przypadku odbiorników 4K TV. Urządzenie posiada też oczywiście wbudowaną kamerkę pozwalającą na skorzystanie z Windows Hello oraz mikrofon umożliwiający wydanie poleceń asystentowi Cortana.

W podstawie będącej "sercem" Surface Studio umieszczono zasilacz 270 W oraz podpórkę, która pozwala na takie obrócenie wyświetlacz LCD, aby móc z nim pracować jak z kartką papieru na biurku.

Jak już wspomnieliśmy, ekran Surface Studio jest dotykowy. Można go obsługiwać za pomocą Surface Pen, jak również nowego akcesorium - kontrolera Surface Dial. Można z niego korzystać gdy leży na biurku, jak również po położeniu na ekranie: wtedy oferuje użytkownikowi pełnię funkcji. Poniżej znajdziecie film, który w pełnej krasie prezentuje ten niesamowicie prezentujący się komputer:

Surface Studio został wyceniony w podstawowej wersji na 2999 USD. W zestawie znalazł się Surface Pen, natomiast za Surface Dial trzeba będzie dodatkowo zapłacić 99 USD.

AKTUALIZACJA

Specyfikacja Surface Studio przedstawia się następująco:

Surface Studio - Specyfikacja

Surface Studio - Specyfikacja

Aktualizacja: 27 października 2016 11:51

Do tekstu dodałem zrzut ekranu prezentujący specyfikację Surface Studio