Microsoft Teams dla macOS otrzyma brakujące funkcje

Urządzenia Apple otrzymają nowe rozszerzenia, z których do tej pory mogli korzystać tylko użytkownicy Windowsa. Jakie to będą funkcje i jak z nich korzystać?

Pod koniec 2020 roku program Microsoft Teams został wzbogacony o funkcję tłumienia szumów. Do tej pory nie była ona dostępna dla użytkowników systemu macOS, a jedynie dla tych korzystających z Windowsa. Wygląda jednak na to, że niedługo się to zmieni. Zgodnie z oświadczeniem firmy Microsoft, do końca sierpnia wszystkie urządzenia firmy Apple dostaną aktualizację. W jej ramach program Microsoft Teams dostanie między innymi funkcję tłumienia szumów.

Microsoft Teams dla macOS otrzyma brakujące funkcje

Co ciekawe, tłumienie szumu to technologia oparta na sztucznej inteligencji, która identyfikuje nasz głos i oddziela go od dźwięków w tle. Tym sposobem filtrowane są odgłosy przeżuwania, klikania czy szczekania psa. W ustawieniach do wyboru jest kilka opcji konfiguracji:

  • Auto - jest to domyślne ustawienie. Automatycznie dostosowuje najlepszy poziom tłumienia szumów w oparciu o analizę danych.
  • Wysoka - tłumione są wszystkie dźwięki w tle, które nie są mową, ani nie są wytwarzane przez człowieka, takie jak szczekanie psa w sąsiedztwie, hałas podczas pisania i tym podobne.
  • Niska - tłumione są hałasy typu: szumy wytwarzane przez wentylator komputera lub klimatyzator oraz muzyka w tle.
  • Wyłączony - całkowicie wyłącza tłumienie szumów i jest odpowiedni dla wysokiej jakości mikrofonów kierunkowych w środowisku o niskim poziomie hałasu.

Microsoft Teams dla macOS otrzyma brakujące funkcje

Jak skonfigurować ustawienia redukcji szumów?

  1. Otwórz aplikacje Teams i kliknij ikonę swojego profilu
  2. Wybierz Ustawienia
  3. Wybierz Urządzenia
  4. W sekcji Eliminowanie szumów wybierz odpowiednie ustawienie

Ponadto firma Microsoft wraz z aktualizacją wprowadzi obsługę natywnych powiadomień oraz widok dynamiczny. Nowe funkcje jeszcze bardziej rozszerzą możliwości programu Microsoft Teams, co szczególnie przyda się studentom oraz prezenterom.