Microsoft Teams dodaje nowe funkcje ułatwiające konferencje wideo

Nowy plan firmy Microsoft, dotyczący przyszłości pracy hybrydowej, zakłada wprowadzenie wielu użytecznych funkcji do aplikacji Teams. Jedną z nich jest nowy układ rozmieszczenia zdalnych uczestników podczas wideokonferencji.

Nowy układ widoku uczestników w programie Microsoft Teams sprawia, że zdalni uczestnicy są lepiej widoczni dla uczestników pracujących w biurze. / Microsoft

Ponieważ wiele firm zaczyna ponownie otwierać biura i przechodzi na hybrydowe formy pracy, Microsoft dodaje do Teams i Teams Rooms mnóstwo nowych funkcji, które mają ułatwić współpracownikom nawiązywanie kontaktów, niezależnie od tego, czy pracują w biurze, czy w domu.

W nadchodzących miesiącach, w Teams Rooms pojawi się nowy układ zwany front row. Zgodnie z czwartkowym wpisem na blogu firmy Microsoft, zdalni uczestnicy zostaną umieszczeni na dole ekranu, tak aby byli twarzą w twarz z osobami znajdującymi się w pokoju. Układ przedniego rzędu (front row) będzie również wyświetlać informacje o spotkaniu, takie jak agenda, zadania, notatki i czat dla osób zdalnych i tych, które są w biurze.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [27.09.2021]
  • System Windows 11 - wszystko co musisz o nim wiedzieć [Aktualizacja]
  • Microsoft Teams 2.0 już wkrótce

Nowe układy wideo mają na celu maksymalne wykorzystanie przestrzeni ekranowej poprzez rozdzielenie galerii wideo na wszystkie dostępne wyświetlacze, gdy ekran nie jest współdzielony, dzięki czemu więcej zdalnych uczestników jest widocznych jednocześnie w pomieszczeniu.

Pokoje Teams otrzymają również niektóre z tych samych funkcji, co osobiste konta Teams, w tym możliwość przypinania lub zaznaczania wielu strumieni wideo oraz korzystania z reakcji na żywo. Aktualizacje Teams pojawiają się po tym, jak Microsoft ujawnił swoje własne plany dotyczące przyszłości pracy hybrydowej, które obejmują domyślne nagrywanie spotkań i wykorzystanie inteligentnych kamer do symulowania kontaktu osobistego.

Sprawdź również: Powiadomienia Microsoft Teams dostaną przebudowany design

Źródło: Microsoft