Microsoft Teams kończy wsparcie dla kilku wersji Androida!

W 2022 roku na wybranych urządzeniach z Androidem nie uruchomimy aplikacji Microsoft Teams. Kto powinien szykować się na zmianę telefonu?

Od początku 2020 roku Microsoft Teams stał się jedną z najczęściej wykorzystywanych aplikacji. Korzystamy z niej w pracy oraz do nauki. Niestety Microsoft przekazał właśnie, że Teamsy niedługo przestaną działać na starszych smartfonach z Androidem.

Microsoft Teams na urządzeniu mobilnym
Źródło: microsoft.com

Microsoft Teams na urządzeniu mobilnym

Źródło: microsoft.com

W wywiadzie dla portalu Windows Central, Microsoft zdradził nieco planów na przyszłość. Wynika z nich, że w 2022 roku Teamsy przestaną działać na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida 5.0, 5.1, 6.0 oraz 7.0. Mowa o systemach operacyjnych wprowadzonych na rynek w latach 2014-2016.

Zobacz również:

  • Windows 11 może zwolnić na komputerach z dyskami SSD NVMe
  • Teams Essentials - co to jest i czym różni się od zwykłego Teams?
  • Microsoft Teams otrzyma nową funkcję. Ma pozwolić lepiej się skupić

Microsoft Teams na początku przestanie działać na urządzeniach z Androidem 5.0 Lolipop. Stanie się to w marcu 2022 roku. Nieco później - w czerwcu - wsparcie dla platformy Microsoft Teams straci Android 6.0 Marshmallow.

Na Androidzie 7.0 Nogat Microsoft Teams działać będzie do końca września 2022 roku.

Microsoft informuje o zmianach odpowiednio wcześnie, aby użytkownicy mogli zaktualizować lub wymienić swoje urządzenia. Decyzja firmy jest nieodwracalna.

Gigant z Redmond deklaruje, że aplikacje Microsoft Teams pobierzemy na starszych urządzeniach przez dwa miesiące od zakończenia wsparcia. Producent nie podał informacji czy urządzenia z Androidem 5.0-7.0 zupełnie utracą dostęp do Microsoft Teams. Możliwe, że firma nie będzie jedynie aktualizować swojej aplikacji.