Microsoft Teams - nowa aktualizacja wprowadza interfejs Fluent UI

Najnowsza aktualizacja zupełnie odmieni wygląd narzędzia Microsoft Teams. Wśród nowości pojawi się interfejs zgodny z językiem stylistycznym Fluent UI. Nowa zmiana nie każdemu przypadnie do gustu.

Microsoft potwierdził właśnie kolejną, niezwykle istotną zmianę. Tym razem chodzi o niezwykle popularne narzędzie Microsoft Teams. Po trzech latach od debiutu Teamsy otrzymają odświeżony interfejs użytkownika zgodny z językiem stylistycznym Fluent Design.

Microsoft Teams z Fluent UI

Microsoft Teams z Fluent UI

Wśród nowości pojawią się dynamiczne menu, nowa kolorystyka oraz elementy wspierane przez sztuczną inteligencje.

W najnowszej aktualizacji mapy drogowej Microsoft ujawnił, że Fluent UI finalnie trafi również do aplikacji Teams. Producent zaznacza, że zacznie wprowadzać nowe, ciemne motywy kolorystyczne, aby interfejs użytkownika Teams był zgodny z najnowszą wizją stylistyczną pakietu biurowego Microsoft 365.

Nowa aktualizacja Microsoft Teams, która wprowadzi nowy interfejs użytkownika pojawi się już w przyszłym miesiącu. Oznacza to, że nie powinniśmy zbytnio przywiązywać wagi do aktualnego interfejsu użytkownika.

Microsoft zamierza skoncentrować się na doświadczeniach użytkownika. Interfejs użytkownika Fluent ma ułatwić obsługę nieco skomplikowanego obecnie narzędzia. Gigant z Redmond w dalszym ciagu pracuje także nad sztuczną inteligencją, która ma wspierać nasza produktywność. W kontekście aplikacji Microsoft Teams planowane jest udostępnienie zupełnie nowej wyszukiwarki plików. Pojawi się ona w okolicach nowego roku.

Microsoft Teams z Fluent UI

Microsoft Teams z Fluent UI

Interfejs użytkownika zgodny z językiem stylistycznym Fluent Design zobaczymy już w wybranych miejscach najnowszych kompilacji Windowsa 10. Aplikacja Microsoft Teams będzie jedną z pierwszych, która otrzyma wsparcie dla nowego wyglądu. W niedalekiej przyszłości trafi on również do Word, Excel, PowerPoint oraz Outlook.

Niestety wprowadzenie zmian w trakcie roku akademickiego może spowodować pewien chaos. Nauczyciele oraz uczniowie będą musieli przywyknąć do obsługi Microsoft Teams z Fluent UI.

Źródło: windowslatest.com