Microsoft Teams - nowe funkcje czatu i nie tylko

Od dłuższego czasu firma Microsoft intensywnie rozwija możliwości programu Teams dodając do niego nowe funkcje. Przedstawiciele zapowiedzieli aktualizację listopadową, czego możemy się spodziewać?

W ciągu najbliższych kilku tygodni Microsoft Teams zacznie otrzymywać szereg nowych ulepszeń i funkcji. Ostatnio pisaliśmy między innymi o nowym układzie przedstawiania prezentacji, który miał ułatwiać prowadzącym streaming i usprawnić ukierunkowaną komunikację. Firma Microsoft na tym nie poprzestała i dalej usprawnia program, z którego korzystają uczniowie i studenci w Polsce.

Tym razem aktualizacja ma wprowadzić ulepszony tryb Razem. Obecnie ten tryb jest dostępny dla wszystkich i pozwala na tworzenie pokojów. Wraz z listopadową aktualizacją usługa będzie rozwinięta i zostaną wprowadzone nowe sceny takie jak kawiarnia czy sala konferencyjna, które możecie zobaczyć poniżej.

Microsoft Teams, sceny

Źródło: Windows Latest

Dodatkowo zostanie wprowadzona obsługa "zmian", która będzie ułatwiać szybsze łączenie się z właściwymi osobami. Po listopadowej aktualizacji będzie możliwość przypisania użytkownikom tagów odpowiadających ich roli. Dzięki tej funkcji stworzone zostaną grupy, za pomocą których kontakt będzie łatwiejszy i szybszy, bo pozwoli napisać wiadomość do wielu osób jednocześnie.

Firma Microsoft zadbała również o tych, którzy gubili się w rozmowach, gdzie pojawiło się zbyt wiele wiadomości. Okazuje się, że zostanie wprowadzona funkcja przypięcia najważniejszych wiadomości, aby inni mogli łatwo zapoznać się z treścią bez konieczności przewijania.

Microsoft Teams

Ostatnią ciekawą funkcją, będzie możliwość korzystania z Microsoft Teams w trybie offline. Program pozwoli nam dodawać wiadomości do kolejki, które wyślą się od razu po połączeniu się z Internetem. Jeżeli jednak będą znajdować się w kolejce dłużej niż 24 godziny, to proces zakończy się niepowodzeniem i pojawi się powiadomienie z prośbą o ponowne wysłanie.