Microsoft Teams w końcu z maszynową redukcją hałasu z otoczenia!

Microsoft ma dla nas niespodziankę na miesiąc nauki zdalnej. Firma wprowadziła maszynową redukcję hałasu w wszystkich wersjach aplikacji Teams.

W dniu wczorajszym Ministerstwo Edukacji poinformowało o wprowadzeniu nauki zdalnej od 27 stycznia do końca lutego. Zbiegło się to w czasie z debiutem nowej funkcji w usłudze Microsoft Teams. Mowa o maszynowej redukcji hałasu z otoczenia, która pojawiła się już w aplikacjach na Androida, iOS, Windowsa oraz macOS.

Aplikacja Microsoft Teams na Androidzie 
fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Aplikacja Microsoft Teams na Androidzie

fot. Daniel Olszewski / PCWorld

Wersja służbowa Microsoft Teams otrzymała redukcję hałasu opartą na uczeniu maszynowym, która automatycznie wykrywa niepożądane dźwięk i eliminuje je z połączenia. W przyszłości rozwiazanie to zostanie połączone z automatycznym rozpoznawaniem muzyki. Microsoft deklaruje, że stosowana opcja pojawi się w niedalekim okresie czasu.

Zobacz również:

  • Czy da się przejść z Windows 7 na Windows 11? [PORADNIK]
  • Znasz Teams? Teraz pojawi się również Teams Premium
  • 108 tysięcy przychodu za wydarzenie online! Płatne webinary królują na rynku pracy

Wracając do nowo udostępnionej funkcji redukcji hałasu z otoczenia, rozwiązanie to powinno zostać domyślnie aktywowane u wszystkich użytkowników. System identyfikuje brzmienie głosu użytkownika i eliminuje z otoczenia resztę niepożądanych dźwięków.

W celu stworzenia sieci neuronowej, która sprawnie pozwoli na redukcję hałasu z otoczenia bez pomyłek i nadmiernego obciążania użytkowników firma Microsoft wykorzystała ponad milion klipów dźwiękowych.