Microsoft Teams w końcu z obsługa kont prywatnym i służbowych!

Microsoft w końcu przychylił się do próśb użytkowników. Teamy pozwolą na jednoczesne logowanie do kont biznesowych oraz prywatnych/edukacyjnych.

Microsoft Teams to narzędzie, które znacząco zyskało na popularności przez pandemię COVID-19. Aktualnie z tego komunikatora korzystamy nie tylko w pracy, ale również na studiach, w szkole lub podczas spotkań prywatnych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Microsoft wyróżnia dwa typu kont na Microsoft Teams - biznesowe oraz prywatne. Oba rozwiązania wyglądają podobnie, ale nie pozwalają na jednoczesne logowanie w jednej aplikacji Microsoft Teams.

Microsoft Teams
Źródło: microsoft.com

Microsoft Teams

Źródło: microsoft.com

Gigant z Redmond przekazał właśnie, że konta biznesowe oraz osobiste będą mogły działać w tym samym czasie w jednej aplikacji Microsoft Teams. Funkcja, która od listopada 2021 roku testowana jest w kontach przypisanych do programu testów Insider pojawi się u wszystkich użytkowników. Według portalu ZDNet rozwiązanie zostanie udostępnione w połowie stycznia 2022 roku.

Zobacz również:

Po aktualizacji Microsoft Teams użytkownicy będą mogli jednocześnie korzystać z obu kont. Dodatkowo możliwe będzie łączenie się z prywatnymi kontaktami z wykorzystaniem służbowego konta i odwrotnie. Microsoft zapowiedział, że w obu sytuacjach zachowane zostaną biznesowe standardy zabezpieczenia połączenia.

Nowa funkcja będzie domyślnie aktywowana na wszystkich kontach. Trzeba jednak pamiętać, że administratorzy kont biznesowych mogą ją zdezaktywować dla wybranych użytkowników lub całej organizacji.

Aktualizacja Microsoft Teams ma zwiększyć popularność aplikacji Czat dostępnej w systemie Windows 11. Przyjęcie tej funkcji nadal jest poniżej oczekiwać firmy Microsoft.