Microsoft Teams - wkrótce z możliwością konferencji na 250 osób

Microsoft Teams wkrótce zwiększy limit osób, które mogą brać udział w tej samej konferencji online. Odbędzie się to w połowie maja.

Microsoft nie zapowiedział oficjalnie tego procesu, jednak został on uwzględniony w planie rozwoju pakietu Microsoft 365. Obecnie w konferencji Teams może brać udział do 100 osób. Platforma cieszy się dużą popularnością, tym bardziej, że na czas pandemii Covid-19 została udostępniona za darmo, stając największym rywalem dla komunikatora Zoom. Obecnie korzysta z niej aktywnie ponad 200 milionów osób dziennie, a gigant z Redmond kuje żelazo póki gorące - nie tylko poszerza ilość uczestników, ale również wprowadzi nowe funkcje, ułatwiające komunikację oraz wspólną pracę.

Microsoft Teams - wkrótce z możliwością konferencji na 250 osób

Microsoft kładzie także duży nacisk na bezpieczeństwo, nie chcąc, aby powtórzyła się sytuacja znana z Zoom, gdzie spotkania były złośliwie zakłócane. Jedną z funkcji, które dojdą w najbliższych tygodniach, ma być możliwość określania maksymalnej liczby uczestników wybranej konferencji. A zwiększenie limitu uczestników spotkania do 250 osób ma zostać wprowadzone w połowie już w połowie maja.

Zobacz również:

  • Windows 11 aktualizacja KB5004300 - co nowego?
  • Recenzja: Windows 11 to najlepszy prezent od Microsoftu! [RECENZJA]
  • Skype dla firm odchodzi na emeryturę

Do konferencji wideo potrzebna jest dobra kamerka internetowa - zobacz nasz ranking "Kamerki internetowe - którą kamerkę internetową kupić? "

Źródło: Neowin