Microsoft Teams wprowadza nowe funkcje. Jakie?

MS Teams nie dla wszystkich użytkowników był wygodnym narzędziem. Firma próbuje to zmienić i wprowadza coraz więcej ulepszeń. Czego dotyczą tym razem?

fot. Shutterstock / Ink Drop

Pracownicy i uczniowie często kontaktują się z wieloma osobami, które nie korzystają z MS Teams. Jednak do tej pory użytkownicy musieli polegać na innym oprogramowaniu lub aplikacjach, aby współpracować z nimi. Nie jest to wygodne, zajmuje więcej czasu, może zmniejszyć produktywność pracowników bądź uczniów oraz stwarza również zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Z tego powodu firma Microsoft pracuje obecnie nad dwoma aktualizacjami. Pierwsza aktualizacja obejmuje kanały współdzielone, które pozwalają osobom i zespołom z wielu organizacji współpracować w ramach Microsoft Teams. Gdy funkcja ta zostanie udostępniona w wersji Preview na początku przyszłego roku, kanały współdzielone pojawią się na profilach użytkowników w Teams obok innych zespołów i kanałów.

Zobacz również:

  • W MS Teams spędzisz teraz więcej czasu!
  • Najlepsze programy do czyszczenia systemu Windows
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 02.12.2021]

Użytkownicy będą mogli również zaplanować spotkanie na kanale współdzielonym, korzystać z innych aplikacji Microsoft takich jak Office oraz udostępniać każdy kanał nawet 50 zespołom.

Microsoft pracuje również nad inną aktualizacją, która ma zostać wprowadzona do końca bieżącego roku i umożliwić użytkownikom Teams czatowanie z innymi osobami spoza ich sieci, w tym z osobami korzystającymi z kont osobistych Teams. Będą oni mogli zaprosić dowolnego użytkownika Teams do czatu przy użyciu adresu e-mail lub numeru telefonu nie naruszając zasad bezpieczeństwa.

Polecamy: Z tej aktualizacji Microsoft Teams ucieszą się nauczyciele i wykładowcy!

Źródło: techradar.com